זה לא בג"צ אשם זה נתניהו; ואלה שמצביעים ליכוד

בהחלטה של בג"צ על הריסת שכונת האולפנה בבית אל בתוך חודש וחצי, אשם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא היה יכול למנוע את ההרס אם רק היה נותן חופש הצבעה לשרים ב'חוק ההסדרה' שהיה הופך את השכונה לחוקית. המתנחלים שהצביעו ליכוד, יכולים להאשים רק את עצמם.

זה לא בג"צ אשם זה נתניהו; ואלה שמצביעים ליכוד
  יכול למנוע את ההרס. נתניהו (פלאש90)

ראש הממשלה אשם בהריסת שכונת האולפנה בבית אל.

כצפוי, בית המשפט העליון לא קיבל את בקשת המדינה לדחות את הריסת שכונת האולפנה בבית אל וקבעו כי השכונה תהרס עד ל1 ביולי.

המדינה כבר הודתה בבג"צ כי מדובר בבתים שנבנו על קרקע שלא ברור האם היא פרטית או לא. מבחינה משפטית, ידיהם של שופטי בג"צ כבולות.

מי שכן יכול היה למנוע את ההרס זה נתניהו. יש לו את הכלים החוקיים בכנסת כדי לבטל את ההריסה.

'חוק ההסדרה' של ח"כ אורלב, הקובע כי בתים שנבנו בתום לב, בסיוע המדינה, יאושרו רטרואקטיבית, ובעלי הקרקע יפוצו לאחר הוכחה כי הם הבעלים על הקרקע.

חוק פשוט, שהיה מונח על שולחן הממשלה, אך זו, בהוראת נתניהו החליטה לקברו. גם בכנסת, לא קיבל החוק את הגיבוי של הממשלה, כשלשרים לא ניתן חופש הצבעה, שוב בהוראת נתניהו.

הפחד של נתניהו מבני בגין ודן מרידור, או מהתקשורת או משניהם גרם לכך שאת ההחלטה יקבל כביכול בג"צ.

בליכוד יאשימו את בג"צ שמנהל את המדינה, אך הליכוד הוא זה שמסר לה את השלטון.

גם שאר חברי הכנסת של הליכוד ובעיקר השרים, לא הפעילו מספיק לחץ כדי להביא את החוק בהליך מהיר שהיה מציל גם את מגרון.

אז מה, דני דנון וציפי חוטובלי, יבקשו לבחון דרכי פעולה ולראות מה אפשר לעשות. אבל בלי אור ירוק מנתניהו, הם לא יוכלו לעשות כלום. גם החכ"ים הימנים של הליכוד משותקים, בעיקר ערב פריימריז, הם לא ירצו לריב עם נתניהו, מה שיכול להביא להדחתם מהרשימה.

בהצעת אי האמון האחרונה לכנסת הנוכחית ערך ח"כ אריה אלדד חשבון נפש נוקב עם ממשלת הליכוד שכזכור, הקפיאה את הבניה ביו"ש, לא בנתה אף לא יישוב חדש אחד והשאירה את הרס הבתים והישובים לבג"צ מבלי לפעול בעניין.

"מתיישבי יו"ש ונאמני א"י המתפקדים ומתכוונים להצביע ליכוד יוכלו להאשים רק את עצמם על תמיכתם במפלגה שהקפיאה והרסה ומתכוונת להקים בכנסת הבאה קואליציה עם השמאל ולעקור את הכל", אמר אלדד.

גם חברו לסיעה, אורי אריאל כבר לא מאשים את בג"צ אלא את נתניהו: "ברור כעת לכל כי ראש הממשלה כשל באופן נחרץ בהגנה על ההתיישבות. מדובר בפלונטר אותו הוא יצר, והוא יכל להסדיר אותו על ידי העברת חוק ההסדרה אותו הוא עוצר בגופו ממש."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות