זה לא בג"צ אשם זה נתניהו; ואלה שמצביעים ליכוד

בהחלטה של בג"צ על הריסת שכונת האולפנה בבית אל בתוך חודש וחצי, אשם ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא היה יכול למנוע את ההרס אם רק היה נותן חופש הצבעה לשרים ב'חוק ההסדרה' שהיה הופך את השכונה לחוקית. המתנחלים שהצביעו ליכוד, יכולים להאשים רק את עצמם.

זה לא בג"צ אשם זה נתניהו; ואלה שמצביעים ליכוד
  יכול למנוע את ההרס. נתניהו (פלאש90)

ראש הממשלה אשם בהריסת שכונת האולפנה בבית אל.

כצפוי, בית המשפט העליון לא קיבל את בקשת המדינה לדחות את הריסת שכונת האולפנה בבית אל וקבעו כי השכונה תהרס עד ל1 ביולי.

המדינה כבר הודתה בבג"צ כי מדובר בבתים שנבנו על קרקע שלא ברור האם היא פרטית או לא. מבחינה משפטית, ידיהם של שופטי בג"צ כבולות.

מי שכן יכול היה למנוע את ההרס זה נתניהו. יש לו את הכלים החוקיים בכנסת כדי לבטל את ההריסה.

'חוק ההסדרה' של ח"כ אורלב, הקובע כי בתים שנבנו בתום לב, בסיוע המדינה, יאושרו רטרואקטיבית, ובעלי הקרקע יפוצו לאחר הוכחה כי הם הבעלים על הקרקע.

חוק פשוט, שהיה מונח על שולחן הממשלה, אך זו, בהוראת נתניהו החליטה לקברו. גם בכנסת, לא קיבל החוק את הגיבוי של הממשלה, כשלשרים לא ניתן חופש הצבעה, שוב בהוראת נתניהו.

הפחד של נתניהו מבני בגין ודן מרידור, או מהתקשורת או משניהם גרם לכך שאת ההחלטה יקבל כביכול בג"צ.

בליכוד יאשימו את בג"צ שמנהל את המדינה, אך הליכוד הוא זה שמסר לה את השלטון.

גם שאר חברי הכנסת של הליכוד ובעיקר השרים, לא הפעילו מספיק לחץ כדי להביא את החוק בהליך מהיר שהיה מציל גם את מגרון.

אז מה, דני דנון וציפי חוטובלי, יבקשו לבחון דרכי פעולה ולראות מה אפשר לעשות. אבל בלי אור ירוק מנתניהו, הם לא יוכלו לעשות כלום. גם החכ"ים הימנים של הליכוד משותקים, בעיקר ערב פריימריז, הם לא ירצו לריב עם נתניהו, מה שיכול להביא להדחתם מהרשימה.

בהצעת אי האמון האחרונה לכנסת הנוכחית ערך ח"כ אריה אלדד חשבון נפש נוקב עם ממשלת הליכוד שכזכור, הקפיאה את הבניה ביו"ש, לא בנתה אף לא יישוב חדש אחד והשאירה את הרס הבתים והישובים לבג"צ מבלי לפעול בעניין.

"מתיישבי יו"ש ונאמני א"י המתפקדים ומתכוונים להצביע ליכוד יוכלו להאשים רק את עצמם על תמיכתם במפלגה שהקפיאה והרסה ומתכוונת להקים בכנסת הבאה קואליציה עם השמאל ולעקור את הכל", אמר אלדד.

גם חברו לסיעה, אורי אריאל כבר לא מאשים את בג"צ אלא את נתניהו: "ברור כעת לכל כי ראש הממשלה כשל באופן נחרץ בהגנה על ההתיישבות. מדובר בפלונטר אותו הוא יצר, והוא יכל להסדיר אותו על ידי העברת חוק ההסדרה אותו הוא עוצר בגופו ממש."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אולפנא
משה | 07-05-2012 19:12
אשמת כצלה ואורי אריאל שלא השכילו להצתרף לממשלת נתניהו בגלל יהורה
2
סוף סוף מישהו שלא פוחד להגיד את האמת!!!
אבישי | 07-05-2012 19:22
3
בדיוק להפך!
שינשן | 08-05-2012 11:22
אורלב הוא חבר קואליציה - הוא ניסה לקדם חוק אבל מי שבאמת קובע זה ראש ההמלשה והוא טירפד את זה. משמע: כל מהלך שמשפיע על בחירת יו"ר אמוני (לא דווקא פייגלין) לליכוד מקדם את המטרה חברי כנסת ושרים בתוך הליכוד מתחשבים הרבה יותר במרכז הימני שלהם ובחברי הליכוד הימניים שלהם מאורלב קל וחומר בממשלה החדשה
4
נכון לאתמול
=} | 08-05-2012 11:50
5
יש ביתד רבנים אפיקורסים
חרדי | 08-05-2012 18:00
היה ב'יתד' מאמר על זקן אחד ששאלו אותו מה יש לך נגד המזרחיסטים שנאבקים בעד ישוב ארץ ישראל (הזכירו את החלק הטוב שבהם). אז הוא ענה תשובה אפיקורסית כזו : אין לי שום דבר נגדם, הם אנשים מאד יקרים, אבל אני רק מרחם עליהם, שמכיון שעתידים להחזיר שטחים, שלא יגיעו למשבר באמונה, אז שיזכרו שהיה זקן אחד שאמר שזה לא כל התורה. ויש לשאול כמה שאילות: א. למה רבי עקיבא לא זלזל בלימוד התורה, בגלל שהרומאים עתידים להחזיר שטחים מלימוד התורה, ושלא יבואו מזה למשבר באמונה. ב. למה החשמונאים לא זלזלו באמונה, בגלל שהיונים עתידים לגזור לכתוב על קרן השור אין לכם חלק באלקי ישראל, ובכדי שהיהודים לא יגיעו למשבר נפשי ממשבר האמונה. ג. כתוב שהמשיח דומה לצבי, שנגלה ונכסה וחוזר ונגלה, והוא מתכסה לארבעים וחמש יום, ועל התקופה הזו כתוב אשרי המחכה ויגיע לימים. למה הנביא לא משבח את מי שיזלזל באותה תקופה בביאת המשיח (כגון שיאמר מה תרויח מזה וכי לא תחשוש לגשת אליו, כמו שמסופר על אותו זקן) – בכדי שלא יגיעו למשבר באמונה. למה הנביאים והתנאים לא היו כאלו "זקני מחמד" נדיבים? התשובה, לא! הם בחרו בדרך אחרת, הם לימדו את העם שאפילו אם יד הגויים תגבר לשעה, זה לא צריך לגרום לשום משבר באמונה, כי אכן ה' יעד מראש את הגזירה של "והסתרתי פני מהם", והוא גם הבטיח שאחר כך "ושב ה' אלקיך את שבותך ורחמך". ואפילו שהמשיח מתכסה לארבעים וחמש יום, הוא עתיד להתגלות וירום ונשא וגבה מאד,ואשרי המחכה והוא אשר יגיע. וזה גם מה שצריך לומר על ישוב ארץ ישראל, אף פעם אל תשברו באמונה בגלל ששמאלנים מחזירים שטחים, כי ה' יעד את זה מראש, שיהיה גם נסיגה של פסיעה אחת לאחור, אבל כנגד זה יהיה הליכה קדימה של תשע מאות תשעים ותשע פסיעות. (וזה מכלל נגלה ונכסה וחוזר ונגלה), ותסתכלו איזה תנופה נסית נעשתה בישוב ארץ ישראל, ועוד מעט היא תמשיך בצעדי ענק.עם ישראל תשמחו, תקראו קצת על הנסים שה' עשה לנו בקיבוץ הגלויות, ואם הייתם יודעים כמה שטחים השמאלנים רוצים להחזיר והם לא מצליחים – הייתם יודעים כמה ניסים יש בישוב ארץ ישראל. ותבינו מזה איזה ניסים גדולים הוא עתיד לעשות לנו בעתיד הקרוב.