עוד פילוג: נפתלי בנט מקים מפלגה עם הרב רונצקי

אחרי שבשבוע שעבר הודיע נפתלי בנט כי הוא נכנס לפוליטיקה, היום הוא מכריז על הקמת תנועה חדשה יחד עם הרב אביחי רונצקי ואיילת שקד. מטרת התנועה החדשה לאחד את כל הכוחות הלאומיים, דתיים וחילונים תחת מטרייה אחת. בבית היהודי אומרים כי בנט רק מפלג את המחנה הלאומי.

עוד פילוג: נפתלי בנט מקים מפלגה עם הרב רונצקי
  תנועה חדשה. בנט (פלאש90)

בשבוע שעבר, הודיע נפתלי בנט על כניסתו לפוליטיקה, כעת הוא כבר עולה שלב ומכריז על הקמת תנועה חדשה שתרוץ לקראת הבחירות הבאות.

בהודעה שפרסם היום הוא מודיע לחבריו בפייסבוק: "בימים הקרובים אנו נקים תנועה לאומית-ציונית צעירה, של דתיים וחילוניים. מטרתה פשוטה: להחזיר את הציונות למרכז. להרים את הראש לכל מי שגאה להיות יהודי וישראלי."

אל בנט, ששימש כמנכ"ל מועצת יש"ע וראש לשכתו של בנימין נתניהו,  מצטרפים הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל הרב אביחי רונצקי ויו"ר "ישראל שלי" איילת שקד.

"אנו יוצאים לדרך שמטרתה לאחד את כל הכוחות הלאומיים—דתיים וחילוניים כאחד, תחת מטרייה גדולה אחת.", הוא כותב.

לתפוס פיקוד על המדינה

"הציבור שלנו יודע להוביל בכל מקום: בפיקוד בצה"ל, במערכת החינוך, בגרעינים הפזורים ברחבי הארץ, במפעלי חסד, ורק במקום אחד אנו לא נספרים: בכנסת ישראל.
הפער הזה אינו נתפס."

"הגיע הזמן שאנו נתפוס פיקוד במדינה. נסתכל החוצה, על כלל הציבור הישראלי וניקח אחריות. יש לנו אמירה בכל תחום: המדיני, הכלכלי, החברתי, החינוכי, ובעיקר—הערכי."

בתגובה להודעה של בנט, שמשמעותה היא הקמת גוף חדש לקראת הבחירות הבאות, אומר הערב יו"ר הבית היהודי, הרב דניאל הרשקוביץ: "אני מכיר את נפתלי בנט היטב, אפילו ערכתי את חופתו. הוא אדם ראוי ומתאים לשליחות ציבורית."

"אני עדיין מקווה שירוץ בפריימריס לרשימת "הבית היהודי-מפד"ל החדשה" (ללא ספק יגיע למקום גבוה ברשימה) -ולא יקים רשימה חדשה שתפצל את המחנה הלאומי."

"העובדה שלא יתמודד על תפקיד היו"ר מותירה שתי אלטרנטיבות: דרך חדשה שתוביל לרשימה מאוחדת, לעומת התככנות והעסקנות.", דברי הרב הרשקוביץ.

בשלב זה, טרם ידוע כוחו של בנט מבחינה אלקטוראלית, והאם יקים מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות הבאות, או שיבקש להצטרף לרשימה מאוחדת עם המפדל או האיחוד הלאומי.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

19 תגובות
הצג את כל התגובות