קול ברמה: רב הביע תמיכה בהרצל והתוכנית הופסקה

תכנית הרדיו בהגשתו של העיתונאי יהושע מאירי הוסרה מלוח השידורים ברדיו קול ברמה, לאחר שבשבוע שעבר דן בדמותו של הרצל בחברה החרדית והעלה לשידור רב מישיבת 'קול תורה' שאמר ש"א"א להתעלם מהזכות שגילגל הקדוש ברוך הוא דרכו". קול ברמה: "התוכנית ירדה משיקולי מערכת"

קול ברמה: רב הביע תמיכה בהרצל והתוכנית הופסקה
  ירד משידור. מאירי (קול ברמה)

תוכנית הרדיו 'מתחילים מבראשית' בהגשת יהושע מאירי, ירדה מלוח השידורים של רדיו קול ברמה.

ביום שלישי האחרון הוקדשה התוכנית לדמותו בנימין זאב הרצל, לקראת יום הולדתו שחל בי' באייר. במהלך התוכנית התבטא מאירי וציין כי בקרב בני הישיבות ובני התורה בני הדור החדש אין שינאה כלפי הציונות והרצל.

בהמשך העלה מאירי לשידור את את הרב יוסף רוחמקין מישיבת קול תורה, אחת מישיבות הדגל של העולם החרדי, שאמר בשידור כי גם אם כל מעשיו של הרצל פסולים אי אפשר להתעלם מהזכות שגילגל הקדוש ברוך הוא דרכו ושהתוצאה שלה זה שבארץ ישראל יש תלמודי תורה רבים.

כבר במהלך השידור פרצה סערה ומאזינים רבים טילפנו למחות נגד הדברים, כשכאמור, בסוף השבוע הוחלט בתחנה להשעות את התוכנית לזמן בלתי מוגבל ולהורידה מלוח השידורים.

בשיחה עם מאירי, על הפרשה הוא מבהיר: "אני לא ידוע כאדם ציוני. אני לא איש הכיפות הסרוגות, נחשבתי כאיש המקורב לרב שך זצ"ל ולרב כדורי זצ"ל".

מאירי מוסיף כי לא דיבר בזכותו של הרצל, אלא דן באפשרות לפייס את העולם החרדי עם העולם הציוני, כשאת הדברים על הרצל אמר הרב רוחמקין.

לדבריו, מחוץ לרדיו, הוא קיבל המון תגובות חיוביות, ומאשים את העסקנים החרדיים שמנסים להשתיק קולות הנוטים לציונות.

"כמו שבעולם החילוני נפטרים מהעסקנים, גם בעולם החרדי צריך להפטר מהעסקנים ודי לחכימא ברמיזא".

לדבריו, למרות שמועות על מעורבתו של הרב עובדיה יוסף בהפסקת התוכנית הוא אומר: "אני לא מאמין שהרב עובדיה נתן יד לדברה הזה".

ברדיו 'קול ברמה' אישרו את הורדת התוכנית מלוח השידורים, אך טוענים: "התוכנית ירדה עקב שיקולי מערכת".

"המדד היחיד להעלאת או להורדה של תוכניות נקבע על פי שיעורי ההאזנה בלבד." אומרים בתחנה. "ע"פ שלושת סקרי TGI האחרונים עולה כי נתוני התוכנית היו נמוכים מאוד. מגיש הרצועה זומן לשימוע לפני חצי שנה, בסופו הוחלט לתת צ'אנס נוסף לתוכנית."

"צר לנו שגורמים כאלה ואחרים הקשורים לתוכנית מנסים לייצר פרובוקציה זולה שאיננה קשורה להחלטות מקצועיות שהתקבלו באשר לתוכנית." לשון התגובה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

28 תגובות
הצג את כל התגובות