נפתלי בנט והרב רונצקי שוקלים לרוץ לראשות המפדל

תפנית חדה בפריימריז במפדל. שתי דמויות רציניות שוקלות בימים האחרונים את התמודדותן על ראשות המפלגה, לקראת הפריימריז שיערכו בעוד כשלושה חודשים. הרבצ"ר לשעבר תא"ל הרב אביחי רונצקי ומנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר נפתלי בנט שמתלבט האם לרוץ ברשימה עצמאית.

נפתלי בנט והרב רונצקי שוקלים לרוץ לראשות המפדל
  ירוץ במפדל? בנט (פלאש90)

תפנית בפריימריז במפדל.

שני מועמדים רציניים שוקלים בימים אלו את צעדיהם לקראת הפריימריז במפלגה.

עד כה הודיעו על כוונתם להתמודד על ראשות המפלגה, יו"ר הבית היהודי הרב דניאל הרשקוביץ ויו"ר המפדל, זבולון אורלב. התמודדתו של הצלע השלישית, אורי אורבך, לראשות המפלגה עדיין לא ידועה.

עם זאת, בימים האחרונים עלו שמותיהם של הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל הרב אביחי רונצקי, ושל מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, נפתלי בנט.

עיתון מקור ראשון, דיווח ביום שישי, כי מקורבים לרב רונצקי אמרו כי "הרב רונצקי שוקל ברצינות ובכובד ראש אם להצטרף למסע הפוליטי. הוא מקבל פניות מכל רחבי הארץ, ובכוונתו להחליט על דרכו בימים הקרובים".

עוד מוסיפים בעיתון כי הרב רונצקי כרת ברית עם האלוף במיל' אלעזר שטרן, לריצה משותפת בפריימריז.

הבוקר (א') מפרסם 'ידיעות אחרונות' כי נפתלי בנט מתכנן גם הוא להכנס למערכת הפוליטית. בנט, קצין בסיירת מטכ"ל, שימש כראש לשכתו של בנימין נתניהו בין השנים 2006-2008, בעת ששימש כיו"ר האופוזיציה. לאחר מכן שימש כמנכ"ל מועצת יש"ע וכעת הוא פועל תחת תנועת 'ישראל שלי'.

בנט עוד לא החליט האם לרוץ לראשות המפדל, או לפעול במסגרת רשימה עצמאית, של דתיים וחילונים שתקרא "ישראלים".

ב'ידיעות', מספרים כי גורמים המעורים בכוונותיו אומרים כי אחת מן המטרות שהוצבו לתנועה שקמה היא להביא 10 מנדטים ולשמש אלטרנטיבה למפלגות כמו המפד"ל והאיחוד הלאומי שלטענת הגורמים "לא סיפקו את הסחורה" ו"לא היו גורמים משמעותיים בכל התרחישים האחרונים".

מי שכבר מביע תמיכה בבנט, הם פעילי תנועת 'רעננים' שקוראים לו להתמודד על ראשות המפלגה.

יוני שטבון יו"ר 'רעננים': "דרושה מנהיגות ציונית ערכית בפוליטיקה שלנו, שתחזיר את אמון הציבור והצעירים".

"הציונות הדתית צריכה כוחות צעירים שמשדרים מנהיגות ערכית מול העסקנות השוררת בשנים האחרונות בתוך המחנה, אשר גרמה לריסוקה של  הפוליטיקה הציונית."

"אנחנו כצעירי הציונות הדתית, קוראים לנפתלי בנט להוביל את המחנה הציוני דתי ובכך להגדיל את כוחה הציבורי  של המפלגה שתהיה רלוונטית במגרש הפוליטי ובחברה הישראלית. זו גם ההזדמנות לעוד דמויות משמעותיות בציונות הדתית להצטרף למהלך".

אתר האינטרנט של המפקד במפדל, עדיין לא פועל במלואו, אך במפדל מוסרים כי פעילים ורכזים משכו כ-24 אלף טופסי התפקדות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

14 תגובות
הצג את כל התגובות