הרב עובדיה יוסף הצטרף לפסק האוסר עלייה להר הבית

הראשון לציון, הרב עובדיה יוסף הצטרף השבוע לקריאת הקודש מטעם הרבנים הראשיים לישראל האוסרת בצורה ברורה ונחרצת עליה להר הבית. למרות האיסור של הרבנים, ישנה עלייה מתמדת במספר היהודים העולים ופוקדים את מקום המקדש.

הרב עובדיה יוסף הצטרף לפסק האוסר עלייה להר הבית
  לא להר הבית. הרב יוסף (פלאש90)

גם הרב עובדיה אוסר עלייה להר הבית.

הראשון לציון ונשיא מועצת חכמי התורה, הרב עובדיה יוסף, הצטרף השבוע לקריאת הקודש מטעם הרב הראשי לישראל, והראשון לציון הרב שלמה עמאר, האוסרת בצורה ברורה ונחרצת עליה להר הבית.

לפני כחודש, פרסמנו ב'סרוגים' על קריאת הקודש האוסרת על עליית יהודים להר הבית.

בין הרבנים שחתמו על הקריאה ניתן למנות את הראשון לציון והרב הראשי לישראל לשעבר הרב אליהו בקשי דורון, הרב שלום כהן ראש ישיבת פורת יוסף בעיר העתיקה, חבר מועצת חכמי התורה, רבה של העיר העתיקה הרב אביגדור נבנצאל, ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ.

בקריאה נאמר: "חובה קדושה להעיר את לבבכם כי איסור גמור הוא ע"פ ההלכה לעלות להר הבית, ואיסור זה היה פשוט וברור מקדם קדמתא, והדבר נאסר ע"י כל גדולי ישראל."

השבוע צירף גם הרב עובדיה יוסף את חתמיתו לקריאה כשכתב: "הנני מצטרף בכל לב ונפש לקריאת קודש זו".

עם זאת למרות האיסור של הרבנים הראשיים לישראל לעלות להר הבית, זרם העולים להר הולך וגובר.

בחג החנוכה לפני שנה וחצי, עלו להר הבית כשלוש מאות יהודים ביום אחד, מספר שכמעט השווה את השיא של 400 עולים ביום, לפני כארבע שנים. לפני כשנתיים, עלתה קבוצה של כארבעים רבנים להר הבית.

הר הבית פתוח ליהודים בין השעות 7:30 עד 10:00 בבוקר, ובין השעות 12:30 עד 1:30 בצהריים. מכיוון שהוואקף אינו מאפשר תפילות מתוך סידורים, מותרת התפילה רק בעל פה ובלחש.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות