עצומת אמהות: גם היום היינו שולחות את בנינו לרב אלון

במכתב עליו חתומת למעלה מחמישים אמהות לתלמידים בעבר של הרב אלון הן כותבות "אנו חשות צער עמוק ומתקוממות כנגד הצגת דמותו של הרב אלון באור מעוות, וכנגד הנסיונות לתת פירוש ציני ומכוער לחיבוקיו." בסוף המכתב הן כותבות כי גם היום היו שולחות את ילדיהן להתחנך אצל הרב אלון.

עצומת אמהות: גם היום היינו שולחות את בנינו לרב אלון
  מאמינות בו. הרב אלון (צילום מסך)

שלב ההוכחות במשפטו של הרב אלון, נדחה אתמול לבקשת פרקליטיו, אבל מחוץ לכותלי בית המשפט הוא זוכה לתמיכה מצד אמהות של תלמידיו לשעבר.

במכתב שהגיע לידי 'סרוגים', המכונה 'עצומת האמהות', חתומות למעלה מחמישים נשים, כולן אמהות לבנים שלמדו אצל הרב מרדכי אלון בעבר ובהווה, בו הן מביעות את ההערכה וההתפלאות מאישיותו של הרב אלון.

"אנו אמהות לבנים שזכו ללמוד ולהתחנך אצל הרב מרדכי אלון", הן כותבות, "הכרנו מקרוב את מסירות נפשו במשך שנים רבות לחינוך ילדינו."

"הרב היה תמיד כתובת עבור ילדינו, והקדיש אינספור שעות בסיוע, בעצה, ובהכוונה, ותמיד ידע ליתן כתף תומכת, ומבינה למצוקותיהם ולבטיהם האישיים והלימודיים. מיותר לציין, כי כל זאת עשה, במשך שנים רבות, ללא תמורה כלשהי, ומתוך אכפתיות אמיתית. "

בהמשך הן מתייחסות לכתב האישום נגד הרב בו הוא מואשם בחיבוק של נערים בניגוד לרצונם מתוך כוונות מיניות: "אנו חשות צער עמוק ומתקוממות כנגד הצגת דמותו של הרב אלון באור מעוות, וכנגד הנסיונות לתת פירוש ציני ומכוער לחיבוקיו."

בסופו של המכתב הן מוסיפות: "לו היינו צריכות להחליט היום לאן לשלוח את ילדינו – היינו שולחות אותם להתחנך אצל הרב מרדכי אלון, ללא היסוס וללא התלבטות."

מכתב זה של האמהות, מצטרף לפעולה נוספת של תלמידי הרב אלון, כשבתחילת השבוע, שגר אחד מתלמידיו מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בו הוא דורש את התערבותו בנושא "שיבוש הליכי חקירה והדחת עד" מצד רבנים בפורום תקנה.

על פי תלונתו, אחד מרבני פורום תקנה, היה נוכח בעת חקירת אחד העדים בפרשת הרב אלון וניתב את עדותו.

כפי שכתבנו בעבר, נראה שגם מכתב זה של האמהות, איננו האחרות במסע לטיהור שמו של הרב אלון, מחוץ לכותלי בית המשפט, ועם התקדמות המשפט, יתגלו עוד סיפורים ושערוריות בנושא.

שמות החותמות על העצומה:

הרשקוביץ רוחמה

וייס אסתר

אולך אסתר

מויאל חוה

אבירם מרים

האס שרה

ד"ר אלוש דניאלה

כהן מלכה

גרינפלד רחל

יעקובוביץ אורנה

ד"ר מוריאל גדג'

שחור סימה

שטרית ברטה

פרקש אסתר

קאופמן אילת

פרסוף חנה

פלאו אביבה

צוקרמן טרודי

מרגליות שרה

דוברוביצר חיה

פרוינד שרה

שוורץ חדוה

בן דוד עדינה

טברסקי עמליה

שטריגלר דליה

הרשקוביץ יהודית

גוזל אסתר

כהן אורנה

גמליאל מירב

בלוך שנטל

שחור צביה

סאנד תמר

הרשקוביץ קלייר

פרץ שרה

אברמסון שרה

הדרי רינה

הכהן שרה

וולפוס חנה

מרילי רחל

צדוק חביבה

אפשטיין שירלי

קירשנבאום תמר

מאיר דורית

קוט פרידה

מרנץ-בוצ'קו תניה

פונפדר גיזלה

פרנקל לאה

סגל פנינה

זמירי ברכה

לוין קרן

גוטמן מרגלית

ברקוביץ אריאלה

קראוס יהודית

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

9 תגובות
הצג את כל התגובות