תזכורת: האלוף אלעזר שטרן היכה מתנחלים עם קת הרובה

לפני שבע שנים, בעת שיצא מביקור בנווה דקלים, כחודש לפני ההתנתקות, חסמו נערים יהודים את הג'יפ בו נסע ראש אכ"א דאז האלוף אלעזר שטרן. על פי עדי ראייה, פילס שטרן את דרכו באמצעות קת הרובה ודרס חלק מהנערים. וזה לא מקרה האלימות היחיד שעבר מתחת לרדאר התקשרותי.

תזכורת: האלוף אלעזר שטרן היכה מתנחלים עם קת הרובה
  היכה מתנחלים. שטרן (פלאש90)

בצל השעייתו של סמח"ט הבקעה, שלום אייזנר, לאחר שהיכה אנרכיסט, קבלו תזכורת לעוד כמה אירועים אלימים מצד חובשי מדים, שהסתיימו בלא העמדה לדין.

אולי הסיבה היא כי השוטרים והחיילים היכו מתנחלים ולא אנשי שמאל.

לפני כשבע שנים, בימים שערב ביצוע תוכנית ההתנתקות, ראש אכ"א דאז, אלוף אלעזר שטרן לביקור אצל ראש מועצת חוף עזה בנווה דקלים.

על פי דיווח באתר ערוץ 7,  מאז, בצאתו מהפגישה החלו נערים להתגודד סביבו ומנעו ממנו את המעבר לג'יפ הצבאי שבו נסע. על פי עדי ראייה, החל האלוף לפלס את דרכו אל הרכב באמצעות קת הרובה אותו נשא.

גם לאחר שהצליח להגיע אל הרכב, המשיכו הנערים להתגודד סביב רכבו ומנעו ממנו את הנסיעה. בתגובה, הורה האלוף לנהגו, לנסוע דרך הנערים, כשהוא דורס את רגליהם של חלקם.

באירוע נפצעו קל שלושה מתיישבים, שלא נזקקו לטיפול רפואי.

למתנחלים מותר להרביץ

ואם חשבתם שזה הכול, ועד מתיישבי השומרון וארגון זכויות האדם ביש"ע מפרסם היום סרט ובו לקט בו נראים כוחות צבא ומשטרה מכים לא אלימים בעוצמה לא פחותה מאותו פעיל שמאל קיצוני מדנמרק.

המשותף לכל הסרטונים האלה, שהם לא הגיעו למהדורות החדשות ולעמודים הראשיים של העיתונים, בשל שלל תירוצים שונים.

כשמדובר במתנחלים: כמובן שראש הממשלה, הרמטכ"ל וכל פוליטיקאי זניח קפצו על העגלה התקשורתית וגינו בכל פה למרות שהיה ברור שהסרט 'מבושל', שהקצין נפצע על ידי אותו מפגין דקות קודם, תוך שעתיים הושעה הקצין ונפתחה בדיקה מיידית שבוודאי עד סוף היום תיתן את מסקנותיה.

כשמכים מתנחלים לעומת זאת המערכת עובדת ממש בקצב אחר: בהתחלה מח"ש לא מזהה את השוטר, אח"כ היא לא מוצאת עדים, אח"כ היא לא מוצאת ראיות וכשבארגון זכויות האדם ביש"ע מגישים להם את כל החומרים מן המוכן וערעורים בכל שלב בסופו של דבר, לעיתים אחרי שנים היא מעמידה במקרה הטוב לדין משמעתי וקונסת או נוזפת.

במקרים בהם מגיש המתנחל המוכה תביעה פלילית כנגד השוטר גם הפיצויים ברוב המקרים יוצאים מכיסה של המשטרה (דהיינו, משלמי המיסים הממנים את האלימות נגדם). חלק נכבד מהשוטרים בסרטון עדיין משרתים  בשירות פעיל במשטרה.

צפו באלימות משטרתית "מותרת"

אורית סטרוק מארגון זכויות האדם ביש"ע אמרה: "על כל סרטון של קצין אלים כלפי אנרכיסט מדנמרק אני יכולה להביא עשרה סרטונים של שוטרים לא פחות אלימים שהטיפול הזוחל בהם והפער לבין הטיפול במקרה האחרון זועק לשמיים."

"אני מקווה שמהסרטון הזה יבינו אנשים שהתקשורת זה לא ראי של המציאות אלא מציאות שבעלי אג'נדה מעוניינים לקבע. אם התקשורת הישראלית רוצה לבער את נגע האלימות מכוחות הביטחון כדאי לה להתחיל ולבדוק כמה זמן ובאיזו רצינות נבדקות תלונות יום יומיות כנגד אזרחים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
כנראה שמגיע לכם מכות אתם קבוצה שמחרחרת ריב ומדון
דרומי | 16-04-2012 18:19
2
אורית סטרוק הפיצי הסירטונים ביוטיוב ושלחי קישורים בYNET
אני | 16-04-2012 20:04
3
יש גם את הסיפור
| 16-04-2012 21:05
על עמיחי מרחביה הי"ד, שהוכה בידי צוערים ג'ובניקים בגוש קטיף, ואח"כ מת בלבנון כדי להגן על המשפחות שלהם....
4
הרבה פראירים,,,,,,,
האמת | 17-04-2012 11:04
להניף את דגל המדינה גבוה גבוה,,,ולא לשכוח לומר את ההלל,,,ואם אפשר בברכה,,,ובקרוב יוצא נוסח מוסף ליום העצמות,,,,חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח,,,,,,,
5
אלימות כוחות הביטחון
ישעיה | 18-04-2012 19:39
אם ובמידה יקרה מצב בו מי מכוחות הביטחון יפגעו בי או במי מבני משפחתי, אני לא אוותר להם, לא אגיש לא תלונה ולא בטיח, אחפש את הפוגע ואסגור עם כל אחד ואחד חשבון ויהיה מה.