הומואים דתיים לרב רוזן: אנחנו בני אדם לא תועבה

ארגוני ההומואים הדתיים 'הו"ד' ו'חברותא' תוקפים בחריפות את דבריו של הרב ישראל רוזן שכתב בטורו השבועי כי אין לתת להם לגיטימציה ע"י הקמת ארגונים וגופים תומכים. "חבל שכשאנחנו נלחמים להיות חלק מהחברה הציונית דתית, בוחר הרב רוזן לתקוף אותנו"

הומואים דתיים לרב רוזן: אנחנו בני אדם לא תועבה
  מרימים דגלים (פלאש 90)

מאמרו של הרב ישראל רוזן, ראש מכון 'צמת', הצליח לעורר את כעסם של ארגוני ההומואים הדתיים. הרב רוזן תקף את הקמת ארגוני ההומואים הדתיים וטען כי אין לעשות מהחטא דגל שיש לנופף בו בגאווה. "בתור פסיכולוג-חובב ארשה לעצמי להעריך כי חוטאים-מכורים מעוניינים שרבים ינהגו כמותם", כותב הרב רוזן במאמרו. "קוראים לזה בעברית: חיפוש לגיטימציה. ואם זו איננה קיימת – מייצרים אותה. איך? ע"י שיווק החטא ותעמולתו; ע"י – כבר אמרנו – הנפת דגל, רצוי צבעוני ככל האפשר; ע"י רבי-שיח ומאמרים מלומדים וניתוחים פסיכולוגיים בעיקר על דחפי האדם לחטוא, והכל בליווי דיונים תיאולוגיים ופסיכולוגיים."

הדברים הללו הכעיסו את ארגוני ההומואים הדתיים שטוענים כי הרב רוזן אינו מבין באמת לנפשם של ההומואים הדתיים.

ארגון "חברותא הומואים דתיים" אמרו לסרוגים כי הרב רוזן רואה בהומואים חוטאים בלבד ולא מנסה לראות שיש בני אדם מאחורי אותם "עוברי עבירה". "הרב רוזן יוצא מנקודת הנחה שהומוסקסואליות היא סטייה וכי כל ההומואים מניפים דגלים ואולי אף מנסים לגייס מועמדים להצטרף לחברה ההומואית הסוטה שלהם. בטורו של הרב רוזן לא מצאנו ולו רמז לכך שהומוסקסואליות מוגדרת במקרא או בחז"ל "סטיה". חבל שהרב רוזן לא יודע שהומוסקסואליות מצויה גם בטבע. בדבריו של הרב רוזן כן מצאנו כי הוא רואה בהומואים חוטאים בלבד, וכי הוא אינו רואה בהם בני אדם, נשמות. חבל שהרב רוזן מעדיף לתקוף את ההומואים מעל במת "שבת בשבתו" במקום להקשיב וללמוד."

אנשי חברותא טוענים כי העמותה שלהם מסייעת לאנשים להתמודד עם נטייתם ולשמור על האמונה הדתית למרות הקושי הרב שיש להומוסקסואליים דתיים. "חברותא אינו גוף שנותן לגיטימציה לשם הלגיטימציה אלא חברותא מנסה לעזור לאנשים לחיות, למנוע התאבדויות של הומואים. והנה נתון שאולי הרב רוזן היה יודע לו היה מסכים לשמוע אותנו: מעל 30% מההתאבדויות בקרב בני נוער קורות על רקע נטייה מינית. וכך, במקום להודות לחברותא על שהיא מצילה חיים, במקום לשמוח שחברותא מרימה את דגל "גם וגם" – שאפשר להיות הומו וגם להיות דתי, במקום להודות לחברותא שמקטינה את אחוזי החילון בחברה הדתית, במקום לשמוח שאנחנו נלחמים להיות חלק מהציונות הדתית – הרב רוזן בוחר לתקוף ולדחוף."

גם הרב רון יוסף מארגון "הו"ד" אמר לסרוגים כי היחס להומואים הדתיים צריך לבוא מתוך מצוות ואהבת לרעך כמוך. "מצוות 'ואהבת לרעך כמוך' אותה נקרא השבת, חשובה ומהותית ביהדות, ביחס לתרי"ב המצוות האחרות. היא הוגדרה על ידי רבי עקיבא ככלל גדול בתורה. היא ומצוות "ואהבת את ה' אלהיך" הן שני יסודות תורת ישראל. לפי היהדות, כל אדם, ולא משנה אם מעשיו טובים או רעים, אם הוא יהודי או לא, גוי או אפיקורס, הומוסקסואל או הטרוסקסואל, נברא בצלם אלוהים. רק כאשר בני האדם ילמדו לאהוב ולכבד האחד את השני הם יצליחו לראות בזולתם את הנשמה האלוהית".

הרב רון יוסף מתיייחס לדבריו של הרב רוזן על אנשי סדום, וטוען כנגדו כי עיקר החטא של הסדומאים היה אי רצון לקבל את האחר. "למרות התפיסה המקובלת שהחטא של סדום היה מיניות שלוחת רסן, הספרות היהודית ברובה לא קיבלה תפיסה זו. הנביא יחזקאל מצביע על חטאה של סדום בחוסר יכולת לקבל אורחים, ברשעות ועיוות הצדק – ולא ביחסים הומוסקסואלים. הוא מתאר את סדום כמקום שחצני וחסר רגישות לצרכים אנושיים. לאנשי סדום היה שפע לחם, שלום ושלווה ואף על פי כן הם סירבו לתמוך בעניים ובנזקקים."

כצל'ה יסרב לפגוש אותנו
ארגון 'חברותא הומואים דתיים' הגיבו גם לדבריו של ח"כ כצל'ה שקרא ליו"ר הכנסת לאסור את אירועי הגאווה שמתכנן ח"כ ניצן הורביץ בבית המחוקקים.
"צודק ח"כ כצלה שאין מקום למילה "גאווה". לא צודק ח"כ כצלה שאינו מנסה להבין מדוע נולדה המילה "גאווה" ואת ההיסטוריה שלה – היסטוריה שקשורה לדיכוי, השפלה, רדיפה של הממסד כלפי בני אדם. צודק ח"כ הורוביץ שטוען כי נראה שלא נלמד הלקח מגילויי שנאה שיכולים לגרום לפגיעה בהומואים. לא צודק ח"כ הורוביץ בכך שטוען להשוואה בין ישראל לאיראן – הרי שם באיראן מוציאים להורג בריש גלי הומואים.

"לא צודק ח"כ כצלwה שטוען לכפייה של הפרט על הכלל, ובכך מוכיח כי אינו מבין שהומוסקסואליות היא הרבה יותר מאקט מיני אלא מדובר בחיים שלמים.
לא צודק ח"כ הורוביץ שאינו מבין את הבעייתיות בשם "גאווה", ובמקום להכריז על היום הזה כערב "סובלנות" או ערב "זיכרון", כי הרי האירוע אכן נערך לציון לנרצחי הפיגוע בבר נוער- ח"כ הורוביץ בוחר להשתלח ב"ימין הקיצוני" לטענתו.
זוהי דרכה של חברותא ושל ההומואים הדתיים – מורכבות. ובשם המורכבות הזו אנחנו מזמינים הן את ח"כ כצלה והן את ח"כ הורוביץ לדיון משותף באחד מהמפגשים החודשיים של חברותא. לשמחתנו, אנחנו יודעים שח"כ הורוביץ ישמח, והוא כבר הביע את רצונו להשתתף במפגש חברותא. לצערנו, אנחנו יותר ממעריכים כי ח"כ כצלה יסרב."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

20 תגובות
הצג את כל התגובות