עמיר בניון: "האמריקאים למדו מריבלין להחרים אותי"

הזמר הישראלי התייחס להחלטה של שגרירות ארה"ב לאסור עליו להיכנס למדינה לאחר שהוזמן להופיע באו"ם על הזמרים ירי מסיקה ודוד ד'אור, וטען כי האמריקאים למדו מנשיא המדינה, ראובן ריבלין, להחרים אותו

עמיר בניון: "האמריקאים למדו מריבלין להחרים אותי"
  (צילום: יח"צ)

הזמר הישראלי עמיר בניון, התייחס הבוקר (ראשון) להחלטה של שגרירות ארה"ב לאסור עליו להיכנס למדינה לאחר שהוזמן להופיע באו"ם על הזמרים ירי מסיקה ודוד ד'אור, וטען כי האמריקאים למדו מנשיא המדינה, ראובן ריבלין, להחרים אותו.

"האמריקאים למדו מנשיא המדינה ראובן ריבלין שהחרים אותי כשהבעתי את דעתי". אמר בניון בראיון ל'כאן ב', "אני היחיד שמדבר מהצד הימני של המפה הפוליטי. הזמר הוסיף כי "צריך להבין שלסיפור יש שני ראשים, שהם למעשה ראש אחד – הזעזוע של שגריר ארה"ב בישראל לשעבר נגד ברק אובמה, והלמידה מאדם אחר – נשיא המדינה, שכשהבעתי את דעתי הוא קרא לחרם".

בניון סיפר כי "בזמנו, השר אורי אורבך החרים את הנשיא. יש פה אנשים שכל הזמן מפלגים, אני לא בעניין של לפלג, אני מאוד יהודי בדמי. יש לי דעה שנוגדת בדרך כלל ואני היחיד שמדבר מהצד הזה של המפה. אני גאה בזה, מבסוט".

"אני לא יודע אם אמריקה מדינה פחות דמוקרטיה מאתנו, ואת זה נדע בהמשך", אמר בניון. "אני גאה להיות יהודי, ואם זו הסיבה שבגללה לא מגיעים לאו"ם, אז חבל".

עוד הוא הוסיף כי "כשאתה מביע דעה על מישהו שלא נמצא פה, מן הסתם אתה תהיה מוחרם. גיחכתי בעבר על ארה"ב כשאמרתי 'מה לי ולארץ הפלסטיק?'. בוא ניתן למציאות להגיד את שלה".

למרות הדברים הקשים בניון סבור שהוא בסופו של יום יטוס ויופיע באו"ם: "הייתי אמור לצאת ב-25 לינואר לארה"ב. אני בטוח שיתנו לי לטוס בסופו של דבר. אין לי עדיין מושג אם אני נוסע, אבל ראיתי בבוקר כתבה שנכתב בה ששרת התרבות מירי רגב אמרה שהיא תיקח את הנושא לידיה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות