נחשף: זה הסכום ששולם עבור הקלטות יאיר נתניהו

לאחר פרסום הקלטת המפלילה של יאיר נתניהו בבילוי עם חבריו ביניהם בנו של איש העסקים קובי מימון. היום נחשף כי חברת "החדשות" שילמה סכום מטורף בסדר גודל של 50,000 שקל למקור שסיפק את ההקלטה

נחשף: זה הסכום ששולם עבור הקלטות יאיר נתניהו
  (הדס פרוש/פלאש90)

לאחר חשיפת הקלטות יאיר נתניהו בתחילת השבוע, בהן כזכור נשמע בנו של רה"מ מבלה עם חבריו, ביניהם: בנו של איש העסקים קובי מימון כשהשניים תחת השפעת אלכוהול.

נחשפים היום הסכומים ששילמה חברת "החדשות" על הקלטות, על פי הדיווח באתר "וואלה ברנז'ה" המקור של הקלטות ניהל מעין מו"מ עם גופי תקשורת שונים עד שבחברת "החדשות" החליטו להרים את הכפפה ולפרסם את החומרים, זאת אחרי בדיקת אמיתות הדברים.

הסכום הסופי עומד על 50,000 שקל בקירוב. זאת לאחר שעל פי הדיווח המקור נאלץ "להתפשר" על סכום נמוך בהרבה מהסכום המקורי שדרש ממערכת החדשות בתחילת המו"מ. על פי הדיווח לפני למעלה משנה הגיע המקור לראשונה עם הקלטת לכתב "ידיעות אחרונות" איתמר אייכנר על מנת לנהל מו"מ. אך על פי מקורבים כתב ידיעות "חש כי המקור לא היה החלטי ובא לעשות מסחרה בין כלי תקשורת" ובנוסף לכך סירב לחשוף אותה להאזנה ולכן המו"מ התעכב עד שהגיע לפשרה מסוימת.

"המניע של המקור לא היה כספי"

בנובמבר אשתקד, המקור פנה גם לחדשות 10, שסירבו להיכנס איתו למו"מ, זאת בשל "סיבות אתיות". גורם בחדשות עשר אמר לוואלה ברנז'ה כי "לא נפתח כל משא ומתן כספי עם המקור, והוחלט שלא לשדר סוג כזה של חומר" מהסיבה שראו בחומרים "רכילות צהובה" נטולת ערך עיתונאי אמיתי. . רק לאחר מכן פנה המקור למערכת ידיעות.

גיא פלג מסר בתגובה לוואלה: "המניע של המקור לא היה כספי. הצגת הדברים כך היא מניפולציה המקור לקח על עצמו סיכון אישי ומשפטי עצום".

בחברת "החדשות" סירבו להגיב לדברים

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות