בנט, בגללך לא סופרים את הציונות הדתית

תנסו להיזכר מתי בפעם האחרונה בנט משך את נתניהו עד הסוף בשביל דברים ש"חשובים לציבור שלו". הפחד מלהיתפס "מגזרי" וכמי שפועל "למען הציבור שלו", גורם לכך שבנט לעיתים שוכח את מי הוא מייצג

בנט, בגללך לא סופרים את הציונות הדתית
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

יו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט טוען שראש הממשלה נתניהו "לוקח את הציונות הדתית כמובנת מאליה". נו, מה חדש? האם בנט גילה את זה רק היום בבוקר? לא. ומעבר לזה, לא רק שבנט יודע שזוהי מגמה ישנה, הוא גם יודע שבמשמרת שלו היא אפילו באה לידי ביטוי ביתר תוקף, ובטענות על יחסו של נתניהו לציבור חובשי הכיפות הסרוגות הוא יכול לבוא בטענות רק לעצמו.

לא בשביל קייטנה בפסח בחרו בך

תנסו להיזכר מתי בפעם האחרונה בנט משך את נתניהו עד הסוף בשביל דברים שחשובים לציבור שלו? אני בכוונה מדגיש "חשובים לציבור שלו". כי בנט אמנם אולי עושה דברים יפים בחינוך ועשה דברים חשובים בכלכלה, אבל עם כל הכבוד לא בשביל זה הציבור הדתי לאומי בוחר בו. הפחד מלהיתפס "מגזרי" וכמי שפועל "למען הציבור שלו", גורם לכך שבנט לעיתים שוכח את מי הוא מיצג.

מדינת ישראל בכלל והציבור הדתי לאומי בפרט, ידעו ימים יפים יותר גם כשלשר החינוך לא הייתה כיפה על הראש. בוחריו של בנט הצביעו בשבילו לא כדי שהוא יפתח קייטנות בחופשות פסח וחנוכה, אלא כדי שייאבק בשבילם על השבת, על צביונה היהודי של המדינה ונגד גירוש יהודים מבתיהם.

גלגולה החדש של המפד"ל

מישהו זוכר בכלל שבנט הציב את קבלת משרד הדתות כתנאי להכנס לממשלת נתניהו? ובסוף מה? משליטה מלאה במשרד (בנט שר ואלי בן דהן סגן) הבית היהודי נשארה אפילו בלי פירורים. למה? כי נתניהו ידע, ועודו יודע, שהאולטימטומים של גלגולה החדש של המפד"ל הם ברי תוקף, ואם הוא לא יכנע האיום יתפוגג מאליו. התירוץ של להשפיע מבפנים מכשיר הכל: הרס יישובים, פגיעה בצביונה היהודי של המדינה, והכל רק שלא נחזור על אותה הטעות של 92'. אין עקרונות, אין קווים אדומים, ממשלת ימין (כזו שהורסת יישובים ומקפיאה בנייה) היא המטרה ולא האמצעי.

אין קווים אדומים

בכל אלה הבית היהודי בראשות נפתלי בנט לא סיפקה את הסחורה. כי הוא, וגם נתניהו, יודע שאין כמעט שום קו אדום שבגללו הוא יהיה מוכן לפרוש מהממשלה. וכשזו נקודת המוצא איזו סיבה יש לנתניהו לא להתייחס לציונות הדתית כמובנת מאליה? כשנתניהו יודע שלא משנה מה הוא יעשה או יחליט, כשהוא יקום בבוקר בנט וחבריו יהיו באותו המקום, איו לו סיבה לקחת בחשבון את הציונות הדתית לפני שהוא מקבל הכרעות.

כשנתניהו קורא- הרבנים באים

יודעים מה? נו טוב, לא בהכל בנט אשם. גם ההנהגה הרבנית של הציונות הדתית לא מצליחה לשקף את מה שהציבור רוצה. כשללשכת ראש הממשלה מגיעים רבנים בכירים מהציונות הדתית, וכל מה שהם עושים זה לתקוף את התקשורת שמתנכלת או לא מתנכלת לנתניהו ורק מאדירים אותו בלי לתת לו על הראש על כל ההתחייבויות שהוא הפר כלפי הציבור אותו הם מייצגים, אין סיבה שנתניהו לא ימשיך להתנהל כפי שהוא מתנהל. נתניהו מבין שלא משנה מה הוא יעשה, כשהוא קורא הרבנים באים.

כשרבנים תוקפים את הרב יובל שרלו שהלך להפגין בהפגנת השמאל מחשש שהוא ייתפס כנציגה של הציונות הדתית וכשבכפר עציון מבטלים דיון על 'טוהר המידות' מחשש שנתניהו, שאישר תב"ע ליישוב, יכעס, אין שום סיבה שנתניהו יספור את הציונות הדתית.

נתניהו יודע, טוב מאוד אפילו, שבבחירות הבאות, 5 שעות לפני סגירת הקלפיות הוא יפרסם סרטון מבהיל ששלטונו נתון בסכנה, ואז אלפי אוטובוסים מיהודה ושומרון יעשו את דרכם לעבר הקלפיות ויצביעו בשבילו. הם ישכחו את הקפאת הבנייה, את הפגיעה בשבת, את פינוי עמונה ואת נתיב האבות. כי מה כל אלה מול שימור שלטון הימין?

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

13 תגובות
הצג את כל התגובות