"האמירה של ראש הממשלה 'אומללה', 'אין טרור יהודי'"

איתמר בן גביר מכנה את אמירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יתמוך בחוק עונש מוות ליהודים שרצחו את משפחת דוואבשה בכפר דומא: "אומללה", וטוען: "אין טרור יהודי"

"האמירה של ראש הממשלה 'אומללה', 'אין טרור יהודי'"
  (יונתן סינדל/ פלאש 90)

עו"ד איתמר בן גביר מראשי 'עוצמה יהודית', טוען על אמירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יתמוך בחוק עונש מוות לצעירים היהודים שרצחו את משפחת דוואבשה בכפר דומא, כי היא: "אמירה אומללה".

לדבריו, "עונש מוות נועד להרתיע". אולם הוסיף כי "במקרה של יהודים, אין שום צורך בהרתעה כי אין תופעה כזאת".

"הניסיון להשוות בין טרור יהודי לערבי הוא פופליסטי"

בין גביר הסביר, "מעשיהם של בודדים יהודים המכחישים וכופרים במיוחס להם והודו רק בגלל עינויים אינם- גם אם תוכח אשמתם- אינם נחשבים לטרור. הניסיון להשוות בין יהודים לערבים בשם השוויון הוא ניסיון פופליסטי ויש להצטער שבראש ממשלת ישראל נמצא אדם שלא יודע לעשות הבחנה".

בטרם עלתה הצעת חוק 'עונש מוות למחבלים'  להצבעה במליאת הכנסת, עלה ראש הממשלה בנימין נתניהו לדבר מעל הדוכן בכדי לתמוך בחוק. סגן יושב ראש הכנסת, ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) ניהל את הדיון ושאל "האם החוק יחול גם על מי ששרף את הילדים בדומא?" נתניהו השיב:"באופן עקרוני כן".

בתוך כך, הצעת החוק 'עונש מוות למחבלים' של מפלגת "ישראל ביתנו" עברה אחר הצהריים במליאת הכנסת. בהצבעה השמית תמכו 52 חברי כנסת, והתנגדו 49.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות