לפני בג"צ: עשרות התפללו בהפרדה ב'כותל הרפורמי'

עשרות מתפללים השתתפו בשעות הצהריים בתפילה מיוחדת ברחבת הכותל הדרומי - החלק המכונה 'הכותל הרפורמי' או 'עזרת ישראל' ושלפי מתווה הכותל שנגנז היה אמור להימסר לידיהם על הקונסרבטיבים והרפורמים

לפני בג"צ: עשרות התפללו בהפרדה ב'כותל הרפורמי'
  (צילום: ישיבת הכותל)

סערת מתווה הכותל בדרך להכרעה.

עשרות מתפללים השתתפו בשעות הצהריים בתפילה מיוחדת ברחבת הכותל הדרומי – החלק המכונה 'הכותל הרפורמי' או 'עזרת ישראל' ושלפי מתווה הכותל שנגנז היה אמור להימסר לידיהם על הקונסרבטיבים והרפורמים.

התפילה נערכת ביוזמת הארגונים לשמירת קדושת הכותל לקראת הדיון המכריע בבג"צ שידון בבקשת הרפורמים ליישם את מתווה הכותל, ולהכשיר את החלק הדרומי של הכותל המערבי עבור הרפורמים. כזכור, שמונה חודשים לאחר אישור מתווה הכותל, החליטה הממשלה להקפיא אותו ללא הגבלת זמן.

מקווים שבג"צ לא יפסוק כנגד רצון המדינה

בתפילה השתתפו גם תלמידי ישיבת הכותל הנוהגים להתפלל מדי יום תפילת מנחה ברחבת הכותל הקטן הנמצא ברובע המוסלמי, והגיעו לחזק את המאבק למען הכותל. בראש המתפללים עמד ראש ישיבת עטרת ירושלים הרב שלמה אבינר שאמר בסיומה: "השכינה שורה לאורך כל הכותל, וקדושת המקום צריכה להשמר לאורך כולו…"

אריאל פופוביץ ממרכז ליב"ה סיכם: "אנחנו ברגעי הכרעה ביחס לקדושת הכותל המערבי. המדינה החליטה להקפיא את המתווה הרפורמי שפגע באחדות העם וקדושת המקום אנו מקווים שבג"צ לא יפסוק כנגד רצון המדינה והעם ויכפה את חלוקת הכותל לרפורמים."

הרב אבינר ותלמידי ישיבה ב'כותל הרפורמי' (צילום: ישיבת הכותל)

ביום ראשון הקרוב יתקיים דיון בהרכב מיוחד של שבעה שופטים באשר למתרחש ברחבה המרכזית וברחבה הדרומית של הכותל המערבי. דיון זה מאגד בתוכו כשישה תיקים ועתירות שונות שהוגשו חלקם על ידי התנועות הרפורמיות המבקשות הכרה ומעמד בכותל ומנגד, ועתירות שהוגשו על ידי מרכז ליב"ה, עמותת בצדק ונשים למען הכותל המבקשים לשמור על שלמות הקודש וקדושתו ולא לחלקו.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות