"טרוריסט", מחבל"; הח"כ ממרצ במתקפה מכוערת

במהלך דיון על החלת הצעות החוק על יהודה ושומרון, תקף ח"כ מוסי רז את יו"ר הועדה ח"כ קיש וכינה אותו, "טרוריסט" ו"מחבל". בתגובה אמר קיש: "נחצו כאן קוים אדומים. הסתה חמורה מאוד"

"טרוריסט", מחבל"; הח"כ ממרצ במתקפה מכוערת

במהלך דיון מיוחד שהתקיים הבוקר (רביעי) בוועדת הכנסת בנושא "השוואת החקיקה ביהודה ושומרון", זעמו חברי האופוזיציה על החלטתו של יועמ"ש הכנסת, התעמתו עם השרים ולא נתנו לאף דובר להשמיע את קולו בלי הפרעות.

ח"כ מוסי רז (מרצ) הגדיל לעשות ובטרם הוצא מהוועדה לאחר שלוש קריאות, צעק  לעבר יו"ר הוועדה ח"כ קיש: "מחבל", טרוריסט".

על פי הודעת היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון יתבצע תיקון לתקנון הכנסת. לפיו, כל חוק שיגיע לוועדות בקריאה שנייה ושלישית של הכנסת יידון על החלתו גם ביהודה ושמרון.

"תושבי יהודה ושומרון אינם אזרחים סוג ב'!"

לפי יו"ר הועדה, ח"כ יואב קיש, עד היום, חוקים רבים נחקקו עד ללא הגדרה ברורה כיצד ייושמו – בחקיקה ראשית של הכנסת או דרך צו אלוף.

"אנחנו לא נאפשר את המצב הזה יותר", הודיע קיש.  "ההחלטה הזו תוביל שינוי ביחס לתושבי יהודה ושומרון ובכך יתחיל מצב חדש אשר יפסיק את האפליה כלפיהם", הוסיף.

יש לציין כי כל עוד לא הוחלה ריבונות ישראלית ביו"ש ובבקעת הירדן, חוקים רבים אינם חלים על אזורים אלו. על כן, במטרת התיקון עומדת השוואתם של קרוב לחצי מיליון אזרחי ישראל, תושבי יהודה ושמרון, והוא נדרש לאור פערי חקיקה גדולים שנוצרו עם השנים בין חקיקת הכנסת לחקיקה הצבאית, ועל מנת למנוע התרחבותם של פערים אלו.

בהמשך התקיימה אף הצבעה על חוות דעתו של ינון, שעברה ברב קולות.

בנוסף, הכרזתו של ינון, סוגרת מעגל יחד עם ההנחייה שהעביר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ופורסמה בחשדות 'כאן' ביום ראשון האחרון. לפיה, כל חוק שייחקק מעתה על ידי הממשלה יהיה חייב להתייחס גם לשטחי ההתיישבות.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

תגובה 1
הצג את כל התגובות