איך הופל אתר חרדי עם תמונה של 'החפץ חיים'?

בשעות האחרונות, הרשת וקבוצות הוואטסאפ סוערות וגועשות. וכל זאת בעקבות תמונה חדשה שנתגלתה לאחרונה, של מרן החפץ חיים רבי ישראל מאיר הכהן כגן, מחבר ספר החפץ חיים ומשנה ברורה

איך הופל אתר חרדי עם תמונה של 'החפץ חיים'?
  החפץ חיים (צילום: הנער האמריקאי, אלכסנדר סנדר לינטשנר)

את התמונה חשף בכותרת הראשית אתר חרדי מוכר. התמונה מראה את החפץ חיים כאשר הוא עטור טלית ותפילין ומעיין בספר קודש. האתר לא כותב את המקור לתמונה אלא את שם הצלם אלכסנדר לינטשנר.

התמונה כמובן מרתקת ומרשימה, דא עקא שהתמונה ידועה שנים רבות. בדיקה קצרה ופשוטה מעלה כי אתמול פורסם בקבוצת הפייסבוק "חובבי הסטוריה (vip)" הפוסט הבא :

ומניין לכותב הפוסט את התמונה שמפורסמת "לראשונה" ? בדיקה עוד יותר קצרה מעלה כי לפני חודשיים, לאחר שנפטרה הרבנית לינטשנר, אשת הרב אלכסנדר לינטשנר מי שייסד את המוסד "קרית נוער" בירושלים, פורסם באתר "אפשר לחשוב –מאמרים בראש טוב" פוסט היסטורי, ובו סיפור שלא סופר מעולם על גלגולה של תמונה זו.

נער אמריקני אשר לומד בישיבת "תורה ודעת" בניו יורק, חשקה נפשו להתבשם מתורתם של רבני מזרח אירופה. הוא נוטל את מקל הנדודים ומגיע לישיבת ראדין, ושם הוא מצלם את התמונה המפורסמת. אחד מן הפרטים שפורסמו באתר "אפשר לחשוב- מאמרים בראש טוב" הוא פרט מוכמן, שאכן לא פורסם מעולם המצלמה שבה צולמה התמונה, היא  מצלמה מדגם 'בראוני' סדרה 2 שהייתה פופולרית באותם ימים.

אם ה"סבא קדישא" 'החפץ חיים' היה מנהל האתר "אפשר לחשוב- מאמרים בראש טוב" בוודאי היה סולח ל"בחדרי-חרדים" ומלמד עליהם זכות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות