דרעי בדק הגעתו של גליק מהשבעה- להצבעה בכנסת

השר אריה דרעי התייעץ עם רב מעתניאל האם יש דרכים לאפשר לחבר-הכנסת יהודה גליק להגיע להצביע על 'חוק המרכולים' - שעות לאחר פטירת אשתו, כך פורסם בחדשות 2. מלשכת דרעי סירבו להגיב

דרעי בדק הגעתו של גליק מהשבעה- להצבעה בכנסת
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לאחר שהתגלה הבוקר (שלישי) כי גורמים פוליטיים לחצו על ח"כ גליק לקום מהשבעה על רעייתו בכדי שיגיע להצביע על חוק המרכולים, עכשיו מתגלה כי מי שבירר על האפשרות הזו הוא לא יותר מאשר שר הפנים, אריה דרעי  ששוחח אמש עם רב מעתניאל על מנת לבדוק איך אפשר "לשחרר" את גליק בכדי שיגיע להצבעה.

מוקדם יותר היום, התראיין סעדיה גורדצקי, דוברו של חבר הכנסת יהודה גליק שרעייתו יפי נפטרה אתמול והלוויתה נערכה בשעות הצהריים, וסיפר כי גורמים פוליטיים לחצו על גליק לקום מהשבעה על רעייתו בכדי שיגיע להצביע על חוק המרכולים, שכאמור נדחה בשבוע בגלל הקושי של הקואליציה לייצר רוב.

בתכנית הבוקר ברדיו 'גלי ישראל', אמרה המגישה מעיין אדם לגורדצקי: "אני קיבלתי מידע מהימן על כך שגורמים פוליטיים ניסו להקים את יהודה גליק מהשבעה כדי להגיע להצבעה".

ערוץ 2: דרעי ניסה להקים את גליק  מהשבעה

לאחר מספר שניות של שתיקה מצידו השיב גורדצקי: "אני יכול לאשר לך את המידע הזה. א' כי זה כבר דווח במהדורה של חדשות 2, וגם אורן חזן צייץ בטוויטר שיש לחצים כאלה. אני כמובן לא אפשר מי ומה ומכיוון מי מגיעים הלחצים, אבל זה מצער אותי ממש".

בנוסף,  כתבת חדשות 2 דפנה ליאל פרסמה כי ככל הנראה, "הגורם הפוליטי"- הוא שר הפנים אריה דרעי ששוחח אמש עם רב מעתניאל על מנת לבדוק איך אפשר "לשחרר" את גליק להצבעה על חוק המרכולים, לאחר שלא נמצא לו קיזוז; דוברו של הח"כ: "ניסו להקים אותו מהשבעה". מלשכת דרעי סירבו להגיב.

אתמול בישיבת סיעת ש"ס מצהיר דרעי  על התנהגות חסרת הרחמים של האופוזיציה שלא להתקזז עם ח"כ גליק

כזכור, אתמול התעוררה סערה לאחר שיו"ר סיעת 'המחנה הציוני' ומרכז האופוזיציה, חבר הכנסת יואל חסון, הודיע כי למרות פטירת רעייתו האופוזיציה לא תתקזז עם יהודה גליק בהצבעה על חוק המרכולים.

גורמים רבים במערכת הפוליטית, גם חבריו של חסון למפלגה, זעמו על החלטתו. בסופו של יום ההצבעה נדחתה בגלל קושי של הקואליציה לייצר רוב.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות