אלקין זועם: "שפל מוסרי, איבדתם צלם אנוש"

לאחר הודעת האופוזיציה כי לא יתקזזו עם ח"כ גליק שאשתו נפטרה הבוקר, בהצבעה על "חוק המרכולים", תקף יו"ר הכנסת: החלטה חסרת רגישות • חסון: "שידחו את ההצבעה". גליק מתחנן: "שלוויית רעייתי לא תהפוך לנושא מריבה"

אלקין זועם: "שפל מוסרי, איבדתם צלם אנוש"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בקואליציה מגיבים בחריפות על חוסר האנושיות של האופוזיציה. לפיה, לא יתקזזו עם ח"כ גליק שאשתו יפה נפטרה הבוקר בהצבעה הצפויה היום על "חוק המרכולים". לדברי מרכז האופוזיציה ח"כ יואל חסון: "שידחו את ההצבעה".

על רקע העימות במשכן, צייץ גליק בחשבון הטוויטר שלו: "מתחנן בכל לשון של בקשה שלווייתה של רעייתי היקרה לא תהפוך בשום אופן לנושא למריבה בבקשה הרבו אהבה ואנרגיות חיוביות".

יו"ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין הגיב להחלטת האופוזיציה: "זכותה של האופוזיציה לא לקזז את יהודה גליק. זכותי לומר שאני מכיר תרבות אחרת. קורא לאופוזיציה לחזור בהם מההחלטה חסרת הרגישות הזו לטובת כולנו".

לוין: ״שפל מוסרי חסר תקדים בכנסת"

גם השר יריב לוין תקף את החלטת האופוזיציה. "בדמוקרטיה, ההצבעות בכנסת צריכות לשקף את רצון הבוחר ולא לעוות את יחסי הכוחות על ידי גילוי חוסר רגישות וחוסר אנושיות מוחלט במקרים בהם אדם נמצא באבלו, או במיטת חוליו".

"חברי האופוזיציה שמרבים לדבר על זכויות אדם ומתהדרים כביכול בייצוג ההומניות עלי אדמות, מתנהגים כאחרוני העסקנים כאשר הודיעו שלא יקזזו את השר אזולאי ואת ח״כ גליק, לאחר שבשבוע שעבר השמיצו באופן בוטה את חברם ח״כ גילאון שגילה חמלה וסייע לשר אזולאי. בושה וחרפה".

אלקין: 'האופוזיציה איבדה צלם אנוש'

אופוזיציה המסרבת לקזז חבר כנסת, שצריך להיעדר בשביל הלוויה של אשתו, איבדה צלם אנוש ולא ראויה להציב אלטרנטיבה שלטונית!, אמר השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת זאב אלקין, שכיהן בעבר גם כיו"ר קואליציה. ״אבי גבאי, בוז׳י הרצוג ויאיר לפיד, אני קורא לכם להתעשת ולהציל את כבודה של הכנסת, שיואל חסון ביזה אותה הבוקר בשמכם", דברי השר.

ככל הנראה יו"ר הקואליציה דודי אמסלם יחליט על דחיית ההצבעה על החוק והוא לא יעלה היום למליאת הכנסת.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות