שטרן: 'ראש הממשלה לא סופר את הציונות הדתית'

ח"כ אלעזר שטרן תוקף את נתניהו על רקע פגישתו עם הרבנים: "ראש הממשלה לא סופר את הציונות הדתית", וגם: עוקץ את השר בנט ומכנה אותו: "יו"ר הבית החרדל"י"

שטרן: 'ראש הממשלה לא סופר את הציונות הדתית'
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

על רקע פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בכירי רבני הציונות הדתית שם ביקש מהם "לגבות אותו", תוקף ח"כ אלעזר שטרן את נתניהו, ואומר: "בענייני יהדות ראש הממשלה לא סופר אותנו, את הציונות הדתית. בענייני גיור, כשרות ושבת יש לו את החרדים. בשביל הגנה מפני חקירות המשטרה פתאום יש רבנים גם בציונות הדתית"

שטרן הסביר את דבריו, "כשראש הממשלה צריך הכשר בעקבות חקירות משטרה הוא קורא אליו את רבני הציונות הדתית אבל כשהוא צריך כשרות, שבת, יהדות ורבנות הוא לא סופר אותם".

לעומת זאת, הוא מציין: "בכל הנושאים שהם ציפור הנפש שלנו- הציונות הדתית, ראש הממשלה פעם אחר פעם ולאורך שנים לא מתייעץ ולא פועל לפי פסקי ההלכה של רבני שהם, גוש עציון ועלי אלא עם פוליטיקאים חרדים ועושי דבריהם בלשכות הרבנים בבני ברק ובירושלים".

ראש הממשלה לא מזמין את רבני הציונות הדתית אלא את דרעי וליצמן

שטרן הוסיף: "נתניהו לא מתייעץ במינוי דיינים, ביחס המדינה ליהדות ולמסורת ישראל, בהפיכת מערך הכשרות למונופול חרדי שנשלט על ידי אנשים שלא מאמינים בכלל במדינה, במונופול של הרבנים החרדיים על הנישואים והגירושים, על צביון השבת במדינת ישראל".

אפילו בנושא הגיוס לצה"ל, מציין שטרן.  "בכל הנושאים הללו ראש הממשלה בחר שלא להזמין ללשכתו את רבני הציונות הדתית אלא את דרעי וליצמן שעל פיהם ישק דבר.

שטרן הזכיר: "לפני שנים אחדות, שהיה סיכוי שייבחר רב ראשי ציוני – דתי למדינת ישראל ראש הממשלה פעל מאחורי הקלעים לטרפד את המינוי. אז, כמו היום, הוא בחר ברבנים החרדיים".

נפתלי בנט- יו"ר הבית החרדל"י

בהמשך בוחר שטרן להקניט גם את השר בנט. "האחריות לכך היא כמובן גם על יו"ר הבית החרדל"י, נפתלי בנט, שרק לאחרונה העיד על עצמו שהוא מתרחק מהעיסוק בנושאי דת ומדינה. כך שגם מי שמגדיר את עצמו המנהיג הפוליטי של הציונות הדתית נלקח גם הוא בשבי על ידי ראש הממשלה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות