בושה: המצעד של גלגלצ מחלל את עשרה בטבת

ביום חמישי יציין עם ישראל את צום 'עשרה בטבת' בו החל המצור על ירושלים, ונקבע כיום הקדיש הכללי לזכר נספי השואה. באותו זמן יחגגו בתחנה הצבאית את המצעד הבינלאומי השנתי

בושה: המצעד של גלגלצ מחלל את עשרה בטבת
  מצעד בעיצומו של עשרה בטבת

תחנת 'הבית של החיילים' גלי צה"ל תחלל את צום 'עשרה בטבת' בקיום ספיישל מיוחד לסיכום השנה במוזיקה.

צום 'עשרה בטבת', נקבע עוד בתנ"ך, לזכר תחילת המצור של נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים בימי בית ראשון, ומסמל את תחילת החורבן של ירושלים. בשנת 45' קבעה הרבנות הראשית לישראל את הצום, כ'יום הקדיש הכללי' – יום הזכרון לנספי השואה, ואמירת קדיש ציבורית לנספים שלא נותרו להם קרובי משפחה.

ספיישל מצעד – בעיצומו של הצום

אלא שבתחנה של צבא ההגנה לישראל, כנראה לא עובדים עם לוח שנה עברי, וקבעו את המצעד השנתי הבינלאומי – דירוג השירים הלועזיים לשנת 2017, בעיצומו של יום הצום.

נזכיר כי בשנה שעברה, ביקרו כתבי גלי צה"ל, את אירוע הליכודיאדה – מעין כינוס סופשבוע של פעילי ליכוד וחברי כנסת באילת – על כך שהוא מתרחש גם ב'יום השואה הבינלאומי', יום שלא מצוין בישראל באופן רשמי, ועסקו בכך בתכניות האקטואליה של התחנה.

השידור של המצעד יחל בשעה 14:00 למשך 4 שעות ויסתיים בשעה 18:00. הצום עצמו יסתיים בערך בשעה 17:05, כך שמעט תשומת לב של ראשי התחנה ודחיית השידור לשעה 17:00 יכולה הייתה למנוע את הבושה.

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "ראשית, יצוין כי השעה העיקרית של המצעד בה מתבצעות הבחירות ומוכרזות הזכיות, תשודר החל מהשעה חמש, לאחר תום עשרה בטבת.

עם זאת, מתוך רגישות למועדי ישראל ולימים ייחודיים בלוח השנה העברי, גלי צהל תגלה בעתיד את הרגישות הנדרשת ותפעל בהתאם."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות