חרפה: חיילת בודדה נאלצת לישון בגן ציבורי

חיילת בודדה, המשרתת באחד מבסיסי צה"ל בעיר גדולה, נאלצת לישון בגנים ציבוריים מאחר ולא נמצא לה פתרון לדיור. כעת, לאחר חצי שנה של נדודים מקורת גג אחת לאחרת, מקורבה שוטח את סיפורה על פי בקשתה

חרפה: חיילת בודדה נאלצת לישון בגן ציבורי
  למצולמת אין קשר לכתבה (צילום: אסתר רוביאן/פלאש90)

חיילת בודדה, המשרתת באחד מבסיסי צה"ל בעיר גדולה, נאלצת לישון בגנים ציבוריים מאחר ולא נמצא לה פתרון לדיור. כעת, לאחר חצי שנה של נדודים מקורת גג אחת לאחרת, מקורבה שוטח את סיפורה על פי בקשתה.

ישנתי עם המדים בפארק ציבורי

בשיחה ל'ישראל היום', מבקש המקורב להעביר את דבריה של החיילת הבודדה ואומר בשמה: "במשך חודש ישנתי עם המדים בפארק ציבורי. את מקום הלינה שלי קבעתי בקומה השלישית של מגלשה בגן השעשועים. הרגשתי ששם אני יכולה לתצפת על הפארק ולראות אם הומלס או אלכוהוליסט מתקרב אליי ומאיים לפגוע בי. המגלשה לא הגנה עליי מפני הקור, שהחל לחדור לעצמות בשעה שלוש לפנות בוקר. בבוקר הייתי קמה והולכת ישר לבסיס".

לדברי המקורב "זו שערורייה שהצבא לא מצא לה במשך חצי שנה פתרון דיור, למרות זכאותה. במשך חצי שנה היא נודדת מבית לבית ומבקשת חסדים מאנשים טובים שמוכנים לתת לה קורת גג ולו ללילה אחד. במקרים קיצוניים שבהם היא לא מוצאת קורת גג, היא נאלצת לישון מתחת לכיפת השמיים".

ראוי לציין, כי מדובר ב"חיילת בודדה חריגה", כזו שמשפחתה מתגוררת בארץ. מעמד זה ניתן בעיקר לחיילים שמגיעים מבתים הרוסים. חיילים במצבה זכאים לסיוע דיור מהצבא בדמות 1,300 שקלים לשכר דירה או חדר באחד מבתי החייל הפזורים ברחבי הארץ.

סולקה מבית החייל כי סייעה לחייל בודד אחר

"עד לפני חצי שנה היא קיבלה פתרון דיור בבית החייל בעיר גדולה שבה היא גם משרתת", מסר מקורבה. "לפי הכללים הנהוגים בבית החייל, חל איסור לינה של גברים ונשים באותו חדר. אבל היא סולקה מבית החייל בגלל שהיא הלינה בחדרה חייל בודד אחר, שהורחק מהמקום".

"לא יכולתי לראות את החייל שסולק מסתכל עלינו מהצד השני של הדלת בבית החייל. עכשיו אני במצב שלו. מאז שסולקתי אני ממשיכה לנדוד בין בתי ידידים", סיפרה החיילת למקורבה.

הוצעו לה שני פתרונות

לזכותו של צה"ל ייאמר כי בחצי השנה האחרונה הוצעו לחיילת שני פתרונות דיור אך אלו היו בעיתיים מבחינה טכנית. הפתרון הראשון שהוצע לה הוא  לינה בבסיס המרוחק כשעתיים וחצי נסיעה בתחבורה ציבורית מהבסיס שבו היא משרתת, והשני בבסיס אחר הנמצא באותו מתחם שבו היא משרתת.

"בבסיס המרוחק היא לא יכלה לגור כי היא מסיימת את יום העבודה שלה בצבא בשעה חמש", סיפר מקורבה. "השער של הבסיס המרוחק נסגר בשמונה בערב, וקיימת סכנה שעם הפקקים בערים הגדולות בשעות אחר הצהריים, היא לא הייתה מספיקה להיכנס ולישון באותו בסיס. בבסיס הנמצא סמוך למקום שבו היא משרתת הניסיון גם כשל כי מפקדי המחנה לא הסכימו להיות אחראים על חיילים שהם לא מופקדים עליהם".

רגע לפני שהיא משתחררת אומרת החיילת כי "הצבא רצה לשחרר אותי על אי־התאמה, כדי שאפסיק להטריד אותם בנושא הדיור, אבל לא הייתי מוכנה. התגייסתי כדי לתרום".

מקבלת סיוע בשכר דירה

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "סגל הת"ש ומפקדים ביחידה ליוו את החיילת והציעו לה מגוון פתרונות לינה ומגורים. כיום החיילת מתגוררת בשכירות ומקבלת סיוע בשכר דירה. בקשתה ללון מחדש בבית החייל נבחנת עתה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות