התמונה מוכיחה: השרה גמליאל הדליקה את השמש

אמש, לאחר טקס הדלקת נר חנוכה בכותל המערבי, נטען כי רב הכותל הורה לכבד את השרה גמליאל בהדלקת גפרור בלבד בשל היותה אישה. אלא שבתיעוד שהגיע לידי 'סרוגים' נראית גמליאל מדליקה את השמש

התמונה מוכיחה: השרה גמליאל הדליקה את השמש
  (צילום: לשכת השרה לשוויון חברתי)

השרה לשוויון מגדרי, חברת הכנסת גילה גמליאל (הליכוד) השתתפה אמש (חמישי) בטקס הדלקת נר חנוכה ברחבת הכותל המערבי. לאחר מספר שעות טען הרב אמנון בזק, מרבני 'הר עציון' כי בשל היותה אישה, כובדה גמליאל, בהוראת רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', בהדלקת גפרור בלבד.

מאז אמש, פורסמו מאות תגובות נגד הרב רבינוביץ' שעיקר טענתן הוא הדרת נשים, אלא שתמונה שהגיעה לידי 'סרוגים' מפריכה את הטענות ומוכיחה כי גמליאל הדליקה את השמש ולא גפרור.

בפוסט שעורר עניין רב והביא מאות גולשים להגיב, כתב הרב בזק: "בטקס הדלקת נרות שהתקיים ברחבת הכותל, כובדה השרה גילה גמליאל בהדלקת ה… גפרור".

הרב בזק הוסיף כי "בהוראת רב הכותל, נאסר עליה להדליק את נרות החנוכיה עצמם, כיוון שהיא אישה, ובמקומה הדליק אחד האנשים שהשתתפו בטקס".

 

אלא שכאמור התמונה מוכיחה אחרת ומתעדת את הרגעים בהם גמליאל הדליקה את השמש לצידו של הרב רבינוביץ'.

הרב אמנון בזק מסר ל'סרוגים': "מבחינה ציבורית, אני לא מבין כלל מה בדיוק ההבדל בין לכבד בהדלקת גפרור או שמש. הנקודה המרכזית שהיא העיקר היא שבהוראת רב הכותל אישה איננה יכולה לברך ולהדליק את נרות החנוכה, וטוב יהיה אם האתר יתמקד בשאלות מהותיות ולא בהבדל שבין "גפרור" ל"שמש".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות