דרעי מאיים: אם חוק המרכולים לא יעבור- אתפטר

על רקע ניסיונות הקואליציה לייצר רוב כדי שחוק המרכולים יעבור בקלות, מאיים יוזם החוק השר דרעי להתפטר מתפקידו עוד הלילה במידה והחוק לא יעלה להצבעה בעקבות התנגדות סיעת ישראל ביתנו וחכי"ם מהליכוד

דרעי מאיים: אם חוק המרכולים לא יעבור- אתפטר
  לילה ארוך לקואליציה (צילום: יונתן סינדל)

על רקע ניסיונות הקואליציה לייצר רוב כדי שחוק המרכולים של השר אריה דרעי והמפלגות החרדיות יעבור בקלות לאחר התנגדות סיעת ישראל ביתנו וחכי"ם מהליכוד וכולנו – מאיים הערב (שני) השר דרעי להתפטר מתפקידו עוד הלילה במידה והחוק לא יעלה להצבעה.

בפגישה שנערכה בין אנשי נתניהו בכדי להגיע לניסיונות הידברות סביב העברתו של החוק, העביר דרעי מסר לראש הממשלה, לפיו, הוא יתפטר מהממשלה עוד הלילה אם חוק המרכולים, המעניק לשר הפנים סמכויות לשנות חוקי עזר עירוניים ובכך לסגור מרכולים בשבת, לא יעבור.

בקואליציה מתקשים להביא רוב

על פי ההסכם של נתניהו והחרדים סביב משבר השבת והתפטרות השר ליצמן, החוק היה אמור לעבור בקריאה ראשונה כבר ביום שני בשבוע שעבר. אך ברגע האחרון הודיעו בקואליציה כי החוק יידחה בשבוע בשל בעייה להשיג רוב לאישור הצעת החוק זאת לאחר שיו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן הודיע שסיעתו תצביע נגד הצעת החוק במליאה.

בתוך כך, יצאו אתמול החכי"ם רחל עזריה (כולנו) ויהודה גליק (הליכוד) בהודעה משותפת, לפיה הם מתקשים להצביע בעד הצעת החוק. לדברי השניים, "החוק לא נותן מענה לבעיה שמטרידה את הציבור: עיצוב דמותה של השבת הישראלית בצורה שתאפשר לכולנו לחיות יחד. אנו מציעים לנהל דיון מעמיק בקואליציה עוד בטרם ההצבעה על חוק המרכולים.״

על כן, עזריה וגליק ייעדרו מההצבעה אליהן מצטרפת ח"כ שרן השכל (ליכוד) שהודיע אף היא במוצאי השבת כי מסיבות מצפוניות היא "לא תוכל לתת את ידי לחוק המרכולים"- מה שמעמיד את החוק האמור בספק.

שתי האצבעות של הח"כים מהעשירייה הרביעית בליכוד חשובים להצבעה הערב, משום חברי הכנסת של ישראל ביתנו הודיעו כי יתנגדו להצעת החוק, וכמוהם גם מספר חברי כנסת מ'כולנו'. בשלב זה נראה שהרוב של הקואליציה הוא שברירי מאוד והעברתו כאמור, מוטלת בספק.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות