המרד בליכוד: גילה גמליאל בניסיונות שכנוע אחרונים

השרה גילה גמליאל מנסה לשכנע את המורדים בליכוד, גליק והשכל שמסרבים להצביע עם הקואליציה על חוק המרכולים. "הציבור יבוא חשבון עם מי שייתן ידו להפלת ממשלה לאומית"

המרד בליכוד: גילה גמליאל בניסיונות שכנוע אחרונים
  (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

המרד בליכוד. בשעה ששני חברי הכנסת של הליכוד – יהודה גליק ושרן השכל מתבצרים בעמדתם שלא להצביע עם הקואליציה על חוק סגירת המרכולים בשבת, נרתמת השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל למאמצי התיווך.

גמליאל שוחחה עם גליק והשכל וקראה להם להצביע עם הממשלה: "הציבור יבוא חשבון עם מי שייתן ידו להפלת ממשלה לאומית, הממשלה הטובה ביותר בעת הזו", והפצירה בהם להצביע עם הממשלה ולהיאבק על שינויים בחוק לאחר קריאה ראשונה.

אין לקואליציה רוב

גליק הודיע כי לא יצביע עם הקואליציה בגלל שמעכבים לו את חוק העישון – המגביל מכירת סיגריות מגיל 21 ומעלה. לטענתו החוק מתעכב עד שליצמן ימונה לסגן שר מחדש, ובכך יקבל את הקרדיט לחוק. השכל, מהליברלים בליכוד, לא מוכנה להצביע על חוק הסוגר בתי עסק בשבת.

שתי האצבעות של הח"כים מהעשירייה הרביעית בליכוד חשובים להצבעה הערב, משום חברי הכנסת של ישראל ביתנו הודיעו כי יתנגדו להצעת החוק, וכמוהם גם מספר חברי כנסת מ'כולנו'. בשלב זה נראה שהרוב של הקואליציה הוא שברירי מאוד, ולכן מאמצי התיווך של גמליאל.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות