נתניהו למקרון: "מי שכולא עיתונאים לא יטיף לי מוסר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפגש עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, ותקף בחריפות את נשיא טורקיה, ארדואן, בעקבות דבריו על מדינת ישראל: "שלא יטיף לי מוסר"

"מי שכולא עיתונאים לא יטיף לי מוסר"
  (צילום: Avi Ohayon/GPO)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפגש הערב (ראשון) עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, וזאת על רקע הכרזתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, על הכרתו בירושלים כבירת מדינת ישראל.

בשיחה בין השניים הביע נתניהו שביעות רצון מהצהרת טראמפ ואמר כי "כמו שפריז היא בירת צרפת, כך ירושלים היא בירת ישראל".נתניהו הוסיף ואמר כי "ככל שהפלסטינים יכירו מהר יותר בכך שירושלים היא בירת ישראל, השלום יגיע מהר יותר".

ראש הממשלה נתניהו: ארדואן לא יטיף לנו מוסר

ארדואן לא יטיף לנו מוסר.Erdogan will not lecture us about morality.

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ ראשון 10 דצמבר 2017

מי שכולא עיתונאים לא יטיף לי מוסר

בנוסף, נתניהו תקף את נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן שכינה את מדינת ישראל "רוצחת ילדים", ואמר כי "מי שמפציץ את הכורדים וכולא עיתונאים לא יטיף לי מוסר".

על אף החגיגיות בפגישה בין השניים, מקרון לא היסס להביע את חוסר שביעות רצונו מהצנרת טראמפ ואמר: "אינני מסכים עם ההחלטה של ארצות הברית ואנו משוכנעים שהיא מזיקה לניסיונות לכונן שלום באזור". מקרון הוסיף ואמר כי הגישה של צרפת היא שהסכסוך הישראלי-פלסטיני חייב להיפתר באמצעות פתרון שתי המדינות.

לא מסכים עם ההצהרה של טראמפ

במסיבת עיתונאים משותפת שערכו השניים לאחר מכן, אמר נשיא צרפת: "אתם מכירים היטב את הקשר של צרפת לישראל, אני מגנה את ההתקפות האחרונות של ישראל, מדינה שהיא ידידתנו. אני לא מסכים עם ההחלטות של ארצות הברית, אנחנו משכנעים שההחלטה מזיקה לניסיונות להשליט שלום באזור". עוד הוסיף מקרון כי הוא "מעודד את ראש הממשלה על כל יוזמה שקשורה לפלסטינים".

נתניהו הודה למארחו על גינוי ההתקפות נגד ישראל וציין כי "יש לנו כל כך הרבה דברים משותפים. אנחנו נאבקים יחד בטרור, ואתם גורמים חשובים באזור, בעיקר בלבנון. איננו מסכימים על הכול אבל אנחנו עובדים על זה. נמשיך להילחם בטרור וקיומה של ישראל היא הסיבה לכך".

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לאיראן וטען כי מתכננת להקים מערך של קרקע, אוויר וים בסוריה על מנת להשמיד את ישראל. על כך אמר נתניהו: "לא נרשה זאת". מנגד, נשיא צרפת מקרון טען כי הקפאת הבנייה בהתנחלויות עשויה להוות מחווה חשובה של ישראל לקידום השלום.

נשיא צרפת עמנואל מקרון מקבל את פני ראש הממשלה בנימין נתניהו בא…

נשיא צרפת עמנואל מקרון מקבל את פני ראש הממשלה בנימין נתניהו בארמון האליזה.וידאו: איתי בית-און, לע"מסאונד: ניר שרף, לע"מ

‎Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on‎ ראשון 10 דצמבר 2017

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

אין תגובות
הצג את כל התגובות