"עם כל הכבוד, בנט לא יכול להכריח אותי להתמודד"

יו"ר האיחוד הלאומי מבהיר כי אינו מתכוון להתמודד בפריימריז גם במחיר של פירוק השותפות עם בנט, ותוקף את הליכוד: "הם עושים מה שטוב לפריימריז לא לעם היהודי"

"עם כל הכבוד, בנט לא יכול להכריח אותי להתמודד"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

יו"ר האיחוד הלאומי- תקומה, שר החקלאות אורי אריאל, סבור שבנט לא פעל מספיק בנושא השבת בכדי לבדל את הבית היהודי ממפלגתו, מקווה בכל מאודו לריצה משותפת נוספת, תוקף את הליכוד ואת נתניהו ולא חושש ממעמדו הפופולרי של בצלאל סמוטריץ'.

בראיון ליוחאי דנינו בעיתון 'יום ליום', שעסק גם בנושאים מקיפים הקשורים לענייני משרדו כמו מהפכת השמיטה, רפורמות בחקלאות ומאבק השבת, מבהיר אריאל כי הוא וחבריו עושים מאמצים גדולים לשמור על המתכונת הנוכחית ולרוץ יחד עם הבית היהודי.

עושים מאמצים גדולים

"אנחנו עושים מאמצים גדולים, ששתי המפלגות תהיינה ביחד בסיעה אחת בכנסת ואנחנו לא מרפים, כי האחדות היא ערך חשוב וגם במבחן האלקטוראלי, זה דבר שנותן תוצאות טובות יותר".

אריאל נשאל גם על התרחיש שמלווה את בנט מאז שהוא נכנס לחיים הפוליטיים לפיו בבוא היום הבית היהודי תצטרף לליכוד. אריאל מבהיר בדיוק מה הוא יעשה ביום שזה יקרה: "אני באיחוד הלאומי, אנחנו לא ליכוד. כיום בליכוד עושים מעשה שלא ייעשה, לא בענייני ארץ ישראל שעושים הקפאה ולא בעניינים אחרים כמו השבת".

אריאל עולה למתקפה נגד הליכוד ואומר כי "בכל מערכת בחירות, בליכוד מציגים את עצמם כמפלגה עם הרבה דתיים, ששומרים על המסורת ולא מפלגה חילונית. אבל כשיש שרים בליכוד יחד עם ראש הממשלה שלא פועלים להפסיק את המשחקים שאינם בגדר פיקוח נפש בשבת, אז זו בעיה".

בליכוד עושים מה שטוב לפריימריז לא מה שטוב לעם ישראל

שר החקלאות מתייחס גם לעבודות הרכבת, שהפכו את יום השבת ל'יום התשתיות הלאומי': "הצענו שיהיה רב מטעם הרבנות הראשית, אחד כזה שמבין עניין ומבין את ההתפתחות והצרכים המודרניים והוא זה שיגדיר מה הוא פיקוח נפש אבל הם לא הסכימו. הם בודקים מה טוב לפריימריז שלהם, מה טוב לליכוד במקום לבדוק מה טוב לעם היהודי ומה שטוב לו, זה לשמור את השבת בוודאי בכל הנוגע לפהרסיא".

אחד הנושאים העיקריים, כאמור, בהם עוסק אריאל בחודשים האחרונים הוא שימור האחדות ומתכונת הריצה המשותפת עם הבית היהודי. בעוד בנט לא מראה שזה מהלך שהוא מתכוון לשכב על הגדר בשבילו, אריאל מבין את החשיבות. עם זאת, הוא מבהיר, אין לבנט את הסמכות להכריח אותו להתמודד בפריימריז.

פריימריז זה דבר מושחת

"אני חושב שפריימריז זה דבר מושחת", הוא אומר ל'יום ליום'. "רוב המפלגות לא עובדות לפי פריימריז. לא ש"ס, לא יהדות התורה גם לא התנועה וכמובן, לא לפיד וליברמן וגם לא אנחנו ב'איחוד הלאומי- תקומה'. אני כמובן לא אומר לאחרים מה לעשות, אבל שלא יגידו לנו מה לעשות".

אריאל מבהיר באופן חד משמעי שאינו משתמע לשתי פנים כי "אני נגד פריימריז בצורה הכי ברורה, זה דבר מושחת ומשחית ועם כל הכבוד לשר בנט, הוא לא יכול לחייב אותי להתמודד בפריימריז. אנחנו מדברים על ריצה משותפת של שתי סיעות במפלגה אחת וכל אחד בוחר את נציגיו כפי שבוחר, על פי חוקת המפלגה שלו".

"אנחנו לא חייבים לרוץ בסיעה אחת. אם השר בנט לא רוצה וכנראה שהוא לא רוצה, אז כל אחד ירוץ לבד ואולי אחרי הבחירות נתאחד". עם זאת מציין השר אריאל: "מבחינתנו הדבר הנכון ביותר, הוא לרוץ בבית היהודי וכרגע אין שום דיבורים על ריצה עם מישהו אחר".

חושש רק מהקב"ה

נקודה נוספת אליה מתייחס אריאל היא הנסיקה של הכוכב בצלאל סמוטריץ' בשמי הפוליטיקה הישראלית. על אף שרבים רואים בסמוטריץ' כמחליפו של אריאל, השר הוותיק לא חושש ממנו: "אני ממש לא חושש ואני אפילו שמח שהוא איתי. הוא פעלתן גם בחוקים משמעותיים ולא מוציא מילה מאיזה חוק וזהו, אלא יוזם חוקים משמעותיים כמו חוק ההסדרה. בצלאל עושה עבודה מצויינת ואני ברוך השם לא חושש מאף אחד, חוץ מהקב"ה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

17 תגובות
הצג את כל התגובות