כתבת 'בשבע' על פרשת רזאל: הנשים אשמות

בטור אישי לעיתון בשבע, החליטה חגית רוזנבאום להפנות אצבע מאשימה כלפי הנשים הרוקדות. "בנות שהיו בשורות הראשונות של המופע הצדיקו לחלוטין את צעדו של רזאל",הסבירה

כתבת 'בשבע' על פרשת רזאל: הנשים אשמות
  (צילום מסך מתוך טוויטר)

הסערה סביב האקט של הזמר יונתן רזאל, שכזכור כיסה את עיניו במסקינטייפ שחור במהלך הופעתו בתחילת השבוע, במטרה למנוע מלהתבונן בנשים הרוקדות. גרר עשרות תגובות זועמות שגינו את המעשה ואף טענו כי מדובר בהעלבת נשים. אך  מנגד יש גם צד אחר שחושב דווקא שהנשים הן אלו שהתנהגו לא כראוי במקרה הזה.

חגית רוזנבאום, כתבת 'בשבע' פרסמה הבוקר (ה') טור אישי על הפרשה, בו היא מפנה אצבע מאשימה דווקא כלפי הנשים הרוקדות באירוע. "ההתנפלות הצבועה של הפמיניסטיות על יונתן רזאל לא מפתיעה. רק חבל שהנשים במופע 'צמאה' שכחו שהן לא אמורות לרקוד בפני גברים" פתחה רוזנבאום. לטענתה: "איך נשים המציגות את עצמן כדתיות, מרשות לעצמן לתקוף אקט של הקפדה על הלכה שלא בא על חשבונן בשום צורה?".

הנשים הן אלה שכשלו

בהמשך הטור העלתה כי השפעת הפמיניזם הדתי, הוא דווקא החלק הכואב יותר בכל הסיטואציה. "את הפמניסטיות הדתיות אנחנו מכירים לא מאתמול. מה שכאב יותר בכל הסיטואציה ובהתנפלות הצבועה שאחריה, הוא ההשפעה השלילית שזולגת פנימה גם אל חלק ממחנה הנשים היראות והשלמות. בנות שהיו בשורות הראשונות של המופע, הצדיקו לחלוטין את צעדו של רזאל. הן סיפרו כי מעגלי הרוקדות היו קרובים מאוד לבמה, סמוך לזמר עצמו". והסבירה "המופע המוצלח הביא כנראה להתפרצות השמחה החסידית בקרב קהל הנשים" מה שגרם להן לשכוח לרגע את הצד ההלכתי לטענתה.

לסיכום קבעה שהנשים הן הבעיה בסיפור: "רזאל ביקש לשמור על ההלכה מבלי לפגוע באף אחת והוא האיש הטוב בסיפור. הנשים שהחליטו להניח בצד את גדרי הצניעות, שהן מחויבות להם באותה מידה, הן אלה שכשלו".

להגיב על משתמש אנונימי (לא מזוהה) לבטל

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

18 תגובות
הצג את כל התגובות