הרב חיים נבון על יונתן רזאל: "אפשר פשוט לעצום עיניים"

הרב חיים נבון, הרב לשעבר של קהילת 'השמשוני' במודיעין, התייחס לסערה סביב כיסוי העיניים ששם הזמר יונתן רזאל בכדי להמנע מלראות נשים רוקדות ואמר כי אינו מבין את ההתנפלות עליו

הרב חיים נבון על יונתן רזאל: "אפשר פשוט לעצום עיניים"

הרב חיים נבון, הרב לשעבר של קהילת 'השמשוני' במודיעין, התייחס לסערה סביב כיסוי העיניים ששם הזמר יונתן רזאל בכדי להמנע מלראות נשים רוקדות ואמר כי אינו מבין את ההתנפלות עליו.

"כשיונתן רזאל הדביק סרט על עיניו לנוכח נשים רוקדות, זו הייתה מחווה קצת דרמטית, כשאפשר פשוט לעצום את העיניים, אך ברמה המהותית, קשה להבין מה רוצים ממנו", כתב הרב נבון.

לדבריו, "הלכות צניעות הלבוש וההתנהגות של נשים למעשה מופנות כלפי הגברים: ההלכה בדרך כלל לא אומרת לנשים איך להתלבש, אלא אומרת לגבר מה עליו לא לראות. אכן, בחברה צנועה ההנחיות הללו ידריכו גברים וגם נשים, לא רק כמתווה הלכתי ספציפי אלא כהנחיה ערכית. ועדיין, כדאי לזכור את יסודן ותשתיתן, המגבילים את הגבר יותר מאשר את האישה".

"לאור זאת", הוסיף הרב נבון כי "קשה לי להבין את ההתנפלות על רזאל. הוא לא אמר לנשים לא לשיר או לא לרקוד, אלא הגביל את עצמו ולא אותן. לא באופן הכי אסתטי, ודי חורג ממוסכמות החברה, אבל זו פריבילגיה של אמנים היום, לא?".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

10 תגובות
הצג את כל התגובות