הלם בחדר המיון: קעקוע של חולה הוביל למותו

רופאים בבית החולים של אוניברסיטת מיאמי, הפסיקו טיפול בחולה מחוסר הכרה בן 70 ואף הובילו למותו- זאת בעקבות קעקוע שגילו על חזהו

הלם: בעקבות קעקוע- רופאים נתנו לחולה למות
  הקעקוע שגרם לדילמה (צילום: New England Journal of Medicine)

הרופאים בבית החולים של אוניברסיטת מיאמי, נאלצו להתמודד עם דילמה מטרידה במיוחד. מטופל בן 70, שנמצא ללא הכרה עם היסטוריה של סוכרת ומחלות ריאה, הובהל לחדר המיון עם קשיי נשימה ועם כמות מאוד גבוהה של אלכוהול בדם. הרופאים שהתבקשו לבצע בו פעולות החייאה, נדהמו לגלות על החזה שלו קעקוע המבקש מהם, לצד חתימתו להפסיק את הטיפול בו.

הקעקוע שנשא את הכתובת "Do Not Resuscitate"(בתרגום :"לא לבצע החייאה"), כשהמילה "לא" מודגשת בו, גרם לרופאים לתהות כיצד להמשיך לטפל בו. על פי הדיווח בכתב העת הרפואי 'New England Journal of Medicine', לאחר שלא הצליחו לאתר את בני משפחתו, הרופאים החליטו להמשיך בפעולות ההחייאה בהתאם לחוק במדינת פלורידה, בה הקעקוע לא מעניק תוקף רפואי.

בעוד שהמטופל נמצא בעירוי ותרופות אנטיביוטיות, החליט בית החולים לפנות ליועצים לאתיקה. שם קבעו היועצים כי כתובת הקעקע מייצגת את משאלתו של החולה ולכן יש לכבד אותה. לאחר שמשרד הבריאות בפלורידה חתם על תקנת DNR, המורה על הימנעות מביצוע החייאה. הרופאים הפסיקו את הטיפול בו  ולילה לאחר מכן הלך המטופל המקועקע לעולמו.  "הוקל לנו משנכתב צו ה-DNR" כתבו הרופאים בדיווח.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות