סערת השטרות החדשים: עמוס עוז באמירה מפתיעה

הסופר הישראלי עמוס עוז התייחס בסוף השבוע האחרון לשטרות החדשים ולדמויות שנבחרו להופיע עליהם ומתח בקורת על כך שלא הוסיפו שטר עם תמונתו של המשורר המרוקאי ר' דוד בוזגלו

סערת השטרות החדשים: עמוס עוז באמירה מפתיעה
  (צילום: תומר ניוברג/ פלאש90)

הסופר הישראלי עמוס עוז התייחס בסוף השבוע האחרון לשטרות החדשים ולדמויות שנבחרו להופיע עליהם ומתח בקורת על כך שלא הוסיפו שטר עם תמונתו של המשורר המרוקאי ר' דוד בוזגלו.

על פי הדיווח ב'מעריב און ליין', עוז הגיע בשבת לפרלמנט המשפחתי הקבוע שלו ב'קפה ביאליק', שם, כאמור, התייחס לדיוקניהם של רחל המשוררת, לאה גולדברג ושאול טשרניחובסקי. עוז אמר בין היתר: "אני היחיד פה שהכיר אישית את שלושתם, ושלושתם היו תפרנים".

כשנשאל האם הם היו תפרנים או קבצנים, השיב עוז כי "מעולם לא זכיתי להכיר את רחל המשוררת שנפטרה לפני שנולדתי. ד"ר טשרניחובסקי טיפל בפציעה קלה שנפצעתי כשהייתי בן 4 בערך. את אלתרמן ולאה גולדברג זכיתי להכיר קצת. יפה בעיניי שהפעם עיטרו את השטרות בדיוקנאות של משוררים, ורק חבל שלא הוסיפו גם שטר עם דמותו של משורר מופלא בשם ר' דוד בוזגלו".

כשנשאל האם ירצה בעתיד להופיע על שטר גם כן, השיב עוז: "אני משער שבעתיד לא יהיו עוד שטרי כסף אלא רק תשלומים אלקטרוניים במטבע וירטואלי. ואם עדיין יהיו שטרות, ודאי יתנוססו עליהם רבנים ואנשי הייטק או, סביר יותר, טייקונים וכוכבי תקשורת".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

תגובה 1
הצג את כל התגובות