טיול בר המצווה הסתיים בלינץ'; אחד המחבלים נהרג

קבוצה של ילדים יהודים שטיילה בסמוך לכפר 'קוצרא' בשומרון, הותקפה על ימי המון ערבי שניסה לעשות בהם לינץ'. אחד המאבטחים ירה בערבי והרגו. הצבא חילץ את הנערים

טיול בר המצווה הסתיים בלינץ'; אחד המחבלים נהרג
  אחד המלווים שנפצע בראשו

קבוצת ילדים מהשומרון אשר יצאה הבוקר, לטיול מתוכנן ומאושר ע"י צה"ל סמוך ליישוב מגדלים ולכביש אלון הותקפה ע"י המון ערבי, אשר ניסון לעשות בהם לינץ.

בטיול אשר עבר בתוואי אשר אושר ע"י הצבא, הרחק מכפרים ערבים, ובסמוך לכביש אלון השתתפו כ-25 ילדים ו2 מבוגרים אשר ליווי את הקבוצה.

בשלב מסויים בעת שטיול עבר בסמוך למצוקים ומדרון קשה, החלו פורעים ערבים לתקוף את הטיול ממארב מתוכנן, מעדויות מהשטח עולה כי בלינץ השתתפו עשרות רבות של פורעים.

הפורעים השליכו במשך דקות ארוכות אבנים וסלעים לעבר הילדים, קבוצת הילדים נאלצה להידחק אל עבר המדרון והמצוקים עד לסכנת חיים של ממש, גם מהסלעים שהושלכו לעברם וגם מהמדרון והצוקים במקום.

באורח נס, מצאה הקבוצה מערה במקום, שם הסתתר עד להגעת כוחות הצבא. במהלך שהותם במערה ניסו הפורעים לחדור למערה ולבצע לינץ של ממש בילדים.

מלווי הקבוצה המבוגרים נאלצו לירות ירי הרתעתי באוויר, ירי אשר לא הרתיע את המחבלים במשך דקות ארוכות תוך שהם ממשיכים לתקוף את חברי הקבוצה ללא רחם.

בשלב מסויים הצליחו הפורעים להגיע אל אחד המאבטחים תוך שהם תוקפים אותו וחוטפים את נשקו. המאבטח נפצע מאבנים בפניו ומקבל טיפול רפואי בשעה זו.

עורכי הדין מהמחלקה האזרחית של חוננו מגישים תלונה דחופה למשטרה ישראל בדרישה לעצור את כלל הפורעים אשר ניסו לרצוח את הילדים.

 

ראש המועצה אזורית שומרון, יוסי דגן, הגיע למקום האירוע, וקרא לפיקוד הצבאי לפעול בכל הכוח והנחישות כדי לחלץ את הילדים ומלוויהם מהמקום.

"צר לי שזה המצב כשקבוצת תלמידים מבקשת לסייר באיזור", אמר דגן וביקש "לחזק את ידי המלווים שגילו תושייה והגנו על חיי התלמידים בפעולה נחושה מול הפורעים".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

9 תגובות
הצג את כל התגובות