מי ינצח בקרב על השבת; החרדים או הליכוד?

העימות בין הסיעות החרדיות לבכירים בליכוד ממשיך. דרעי וגפני הודיעו כי ייעדרו מישיבת ראשי הקואליציה, וזו בוטלה. במקום זאת, נתניהו נפגש בשעה זו עם כל ראשי הסיעות בכדי להגיע להסכמות

מי ינצח בקרב על השבת; החרדים או הליכוד?
  (צילום: Hadas Parush/FLASH90)

הממשלה לא מפסיקה לסעור. גם לאחר התפטרותו של השר ליצמן בעקבות עבודת הרכבת בשבת, העימות בין הסיעות החרדיות לבכירים בליכוד המשיך, זאת על רקע אי עלייתם של שתי הצעות חוק בעניין השבת לוועדת שרים לחקיקה.

בתוך כך, ישיבת ראשי הקואליציה בוטלה היום זאת על רקע כוונתם של ראשי הסיעות החרדיות דרעי וגפני להיעדר ממנה. במקום זאת, מקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו בשעה זו שיחות פרטיות עם ראשי הסיעות ולאחריהן יכנס את כולם יחד.

הראשונה, "חוק המרכולים" המעניק לשר הפנים שהעומד בראשו כיום, הוא יו"ר ש"ס אריה דרעי סמכויות של חוקי עזר עירוניים שיאפשר לו להורות על איסור פתיחתן של חנויות בשבת.

וההצעה השנייה, שהיא תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה המובאת בשתי גרסאות: הראשונה- הצעת החוק הממשלתית של השר חיים כץ שיאפשר לאסור עבודות בשבת על בסיס סעיף חדש שייקרא "מסורת ישראל". השנייה- הצעתו של ח"כ משה גפני אשר דורשת מהשר להתחשב במסורת ישראל עוד לפני מתן ההיתר לעבודה.

הצעות החוק אמורות היו להוריד במעט את הלהבות מצד הסיעות החרדיות אל מול המשבר הקואליציוני שנוצר מול הליכוד והממשלה. אולם, שתי ההצעות נתקלו בקושי אל מול בכירי הליכוד שהורו ליושבת ראש הועדה, השרה אייילת שקד שלא להעלות את ההצעות.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

תגובה 1
הצג את כל התגובות