עיריית חיפה: מתנצלים בפני חניכי בני עקיבא

בעקבות חשיפת סרוגים, על פקח של עיריית חיפה שפיזר את תפילת קבלת שבת של בני עקיבא סניף נווה שאנן, מתנצלת העירייה: "הסייר נקרא לברור ויבחנו דרכי הפעולה מולו"

עיריית חיפה: מתנצלים בפני חניכי בני עקיבא
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

בעקבות חשיפת סרוגים, עיריית חיפה מתנצלת בפני חניכי בני עקיבא סניף נווה שאנן, על התנהגותו של הפקח העירוני בליל שבת.

אתמול פרסמנו בסרוגים, כי פקח עירוני של עיריית חיפה הגיע למתחם 'מרכז רמב"ם' – ביום שישי בשעות הערב, ודרש מחניכי בני עקיבא שהיו באותה שעה בקבלת שבת להתפזר מהמקום בגלל הפרעה לשכנים על אף, שמדובר בשעה 17:00 בערב, ולא ב-23:00 בלילה. לאחר שהנוכחים לא שעו לדרישתו, החל הפקח לנעול את שערי המתחם, כשהוא מאיים עליהם, כי מי שלא יצא – יינעל במתחם. יש לציין כי בבתי הכנסת במתחם מתפללים מאות מתושבי השכונה.

עיריית חיפה קיבלה מסרוגים את פרטי המקרה, והבהירה כי ההתנהלות אינה מקובלת עליה.

הסייר נקרא לדין, מתנצלים בפני החניכים

"מבדיקת פנייתכם בנושא התנהגות סייר הבטחון בערב שבת במתחם המרכז בנוה שאנן, עולה כי ניידת סיור הבטחון המשולבת עם משטרת ישראל נשלחה לאור תלונה על רעש חריג. עם הגעת הסייר ודווח שלו לאחראי המשמרת על מהות הרעש קיבל הסייר הנחייה לעזוב את המקום. הסייר על דעת עצמו נשאר במקום וניסה לפזר את המתפללים.

"לאור זאת נקרא הסייר לברור ויבחנו דרכי הפעולה מולו. כמו כן תתקיים בקרוב ישיבת עבודה בין הנהלת בני עקיבא במחוז לבין אגף הבטחון בעיריה לקביעת דפוסי עבודה משותפת למניעת ארועים כגון אלו וכן סיוע בכלל ארועי שבת ארגון ברחבי העיר ובכלל בכל ימות השנה. אנו מתנצלים בפני ציבור המתפללים ומקווים שאירועים כגון אלו לא ישנו. נמשיך בהידברות עם הציבור הדתי והנהגתו במטרה למנוע מקרים שכאלו."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות