פקח עירוני פיזר את תפילת קבלת שבת של בני עקיבא

פקח של העירייה הגיע למתחם סניף בני עקיבא בנווה שאנן, ופיזר את החניכים שהיו באמצע קבלת שבת, לעזוב את המקום בשל הפרעה לשכנים, על אף שהשעה הייתה 17:00 בערב

פקח עירוני פיזר את תפילת קבלת שבת של בני עקיבא
  חניכי בני עקיבא בתפילה (למצולמים אין קשר לכתבה. צילום ארכיון תומר נויברג)

אירוע מקומם בחיפה. פקח של עיריית חיפה הגיע למתחם בתי הכנסת בשכונת נווה שאנן בעיר, בזמן תפילת קבלת שבת, ודרש מהנוכחים לעזוב את המקום.

'מרכז רמב"ם' הוא המרכז הדתי בשכונת נווה שאנן בעיר, והוא מכיל ריכוז של בתי כנסת, בית הספר הממ"ד ואת סניף בני עקיבא נווה שאנן, אחד הסניפים הותיקים בצפון, שבין בוגריו נמנה גם ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי. השבת – שבת ארגון, התקיימה תפילת קבלת שבת בחצר המתחם, בגלל כמות החניכים שמגיעה לפעילות המיוחדת בשבת.

אחד השכנים, התקשר למשטרה והתלונן על הפרעה לשכנים, ופקח עירוני הגיע ודרש מהנוכחים להתפזר, למרות שמדובר בשעה 17:00 בערב, ולא ב-23:00 בלילה. לאחר שהנוכחים לא שעו לדרישתו, החל הפקח לנעול את שערי המתחם, כשהוא מאיים עליהם, כי מי שלא יצא – יינעל במתחם. יש לציין כי בבתי הכנסת במתחם מתפללים מאות מתושבי השכונה.

הפרעה לשכנים בשעה 18:00

המדריכים, אליהם הצטרפו נציגים מבתי הכנסת, הורים לחניכים ושליחי ההנהלה הארצית, הסבירו לפקח כי מדובר בשעה מוקדמת, וכי הוא חורג מסמכותו, בכך שהוא דורש מהם להתפנות, ואף ביקשו ממנו שלא לעשן בקרבת בתי הכנסת – אך הוא התבצר בעמדתו וסרב לכל הצעת פשרה.

בסופו של דבר לאחר דין ודברים ארוך, ולאחר שאיים במעצר על כמה מהנוכחים, התפזרו המתפללים לבתיהם – בערך בשעה 18:00 בערב.

עו"ד פז גליקמן, מסיעת הבית היהודי בחיפה, מסר לסרוגים: "בעקבות המקרה החמור שארע אמש ברחבת בית ספר רמב"ם, במהלכו הורה פקח מטעם עיריית חיפה (אשר סרב להזדהות) על פינוי כל הרחבה בשעה 17:30 (בעקבות תלונת שכן) עקב תפילת ערב שבת של חניכי בני עקיבא במקום.

פניתי לראש העיר מר יונה יהב אשר הורה לבדוק מיד את הנושא יחד עם מנהל אגף הפיקוח."

פנינו לעיריית חיפה כדי שתסביר את התנהלות הפקח, אך תגובתה טרם התקבלה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

12 תגובות
הצג את כל התגובות