הרב אלי בן דהן: "דילגו על ההסטוריה הספרדית"

הרב בן דהן: "השכונה הראשונה שיצאה מהחומות היא לא 'ימין משה' אלא 'מחנה ישראל' שהקים רבי דוד בן משה. אבל לא הזכירו אותו כי דילגו על ההסטוריה הספרדית"

הרב אלי בן דהן: "דילגו על ההסטוריה הספרדית"

בסוף השבוע התקיים הכנס השנתי 'השופט בדין העברי בקהילות מרוקו' לזכרו של הגאון הרב שלמה אבן דנאן זצ"ל, במעמד סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן.

הרב דנאן זצ"ל היה מגדולי ​הפוסקים של יהדות מרוקו, רבה הראשי של העיר פאס ואב בתי הדין שם. כיהן גם כדיין בבית הדין הגדול לערעורים שבעיר רבאט.

סגן שר הבטחון, הרב אלי בן דהן, נשא דברים ואמר כי במשך שנים דילגו על ההסטוריה הספרדית, והיום הוא פועל לתיקון המצב: "אנחנו מחזירים עטרה ליושנה באמת. לא בססמאות. אנחנו באמת מחזירים עטרה ליושנה".

בן דהן סיפר כי "כולנו יודעים שהשכונה הראשונה בירושלים שיצאה מהחומות היא 'ימין משה' שבנה מונטיפיורי. זו טעות. השכונה הראשונה היא שכונת 'מחנה ישראל' שכונה שבנה הצוף דב"ש, רבי דוד בן שמעון. אבל לא הזכירו אותו. דילגו על ההסטוריה שלו. דילגו על הסטוריה ספרדית".

האירוע נערך ביוזמת נשיא מכון אפיקי המורשת והמשפט הרב יעקב תורג'מן. עוד השתתפו הראשון לציון הרב שלמה עמאר, הרב אליהו אברג'ל ראש אבות בתי הדין, הדיין הרב יאיר בן מנחם, פרופ' אליאב שוחטמן, הרב ד"ר אליהו זיני.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות