הרב אלי בן דהן: "לא צריכים את חותמת הכשרות של הרב אמסלם"

הרב אלי בן דהן לא אהב את ההאשמות שהרב חיים אמסלם הטיח במפלגת 'הבית היהודי', ולא נותר חייב: "הרב אמסלם לא המציא את הספרדיות והוא לא הפרזנטור שלה"

"לא צריכים את חותמת הכשרות של הרב אמסלם"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

סגן שר הבטחון, חבר הכנסת הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), התייחס לפני זמן קצר (ראשון) לסיבה בגינה הרב חיים אמסלם הודיע על עזיבתו את מפלגת 'הבית היהודי', ותקף אותו בחריפות.

כזכור, מוקדם יותר הודיע הרב אמסלם כי הוא עוזב את הבית היהודי, וזאת מכיוון שהוא קיבל במפלגה "יחס מתנשא". עוד אמר הרב אמסלם כי "נפתלי בנט לא רוצה ספרדים במפלגה".

בתגובה לדברים אמר הרב בן דהן כי "הציבור הספרדי השורשי גאה במורשתו הציונית, באהבת הארץ ובאהבת צה"ל והמדינה ואלו הם בדיוק הערכים המובילים בבית היהודי". הרב בן דהן הוסיף כי "הציבור הספרדי מחובר לבית היהודי גם בלי "חותמת הכשרות" של הרב אמסלם".

הרב בן דהן החריף את הטון ואמר כי "הרב אמסלם לא המציא את הספרדיות ולא יכול לטעון שהוא הפרזנטור הרשמי שלה. אני מייצג את הציבור הספרדי לא פחות טוב ונבחרתי בפריימריז במקום גבוה בלי לבכות, אלא בעזרת עבודה קשה והבאת המסורת הספרדית לקדמת הבמה".

"זכיתי לכהן כראש לשכתו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל שידע לחבר את אהבתו לארץ עם אהבת התורה ועם ישראל. ממנו שאבתי את מורשת ספרד האמיתית", חתם.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות