עקיבא נוביק משיק סדרה חדשה על הדתל"שים

הם שמים כיפה אך יסמסו לעיתים בשבת, הם ישבו במסעדת שרימפס אבל יאכלו רק סלט- עקיבא נוביק חושף את זרם 'הדתיים לשעבר' שמרקד בגבולות אפורים, בסדרה חדשה בערוץ 10

צפו: זה הזרם הכי מורכב בציונות הדתית
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

החל מהערב(20:00) בערוץ 10, תשודר סדרת הכתבות של עקיבא נוביק. בה ייחשף עולמם המורכב של הדלש"ים החדשים, כאלה שעדין יכולים להסתובב עם כיפה ולהגדיר את עצמם כדתיים ובכל יום לבחור איזה מצוות ואיסורים לשמור או איזה לפרום. כאלה שעדין שמים כיפה אך יסמסו לעיתים בשבת, כאלה שישבו במסעדות לא כשרות בעליל, אבל יאכלו רק סלט.

"הדתל"שים שפעם היו הופכים לחילונים, היום לא רוצים לעזוב את מקומם ונשארים באיזשהו תחום אפור באמצע", הסביר נוביק בראיון לרדיו 103FM."הם טוענים שהם אינם חילוניים ושולחים את ילדיהם לחינוך דתי, זהו מגזר חדש עם המון צבעים. עד לפני כמה שנים מה שהגדיר דתי הוא שמירת המצוות והציות לרבנים, בשנים האחרונות ישנה פרימה של ההגדרה של מי הוא דתי".

עוד סיפר היום נוביק בתוכנית של ספי עובדיה, דרור רפאל ולאה גולדין ברדיו 103FM: "ביקרנו במאחז בגוש עציון וגילינו קבוצת 'וואטסאפ' סודית בה הדתל"שים ממליצים על סרטים טובים לצפייה ביום כיפור". אך ציין, כי על אף הכול יש עדין גבולות אדומים "הטאבו האחרון שנותר הוא אדם שמחלל שבת בפרהסיה או אוכל בשר לא כשר בפרהסיה לא יוכל לקרוא לעצמו דתי לא משנה מה".

סדרת הכתבות "הדתל"שים" של עקיבא נוביק, תשודר החל מהערב (20:00) בימים א'-ד' בחדשות 10

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות