איבד את זה: לפיד כינה שני חברי כנסת 'רוטווילרים'

בדיון במליאת הכנסת תקף ח"כ לפיד את ראש הממשלה נתניהו על שלל נושאים שעל סדר היום. "נתניהו של לפני 3 שנים היה מצטלם עם פח של חמוצים? זו ממלכתיות?"

איבד את זה: לפיד כינה שני חברי כנסת 'רוטווילרים'
  (צילום: פלאש 90)

בדיון מיוחד של 40 חתימות מצד חברי האופוזיציה המחייב את ראש הממשלה לענות על שאלות חברי הכנסת במליאה, תקף יושב ראש יש עתיד ח"כ יאיר לפיד את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו ושל ממשלתו: "נתניהו של לפני 3 שנים היה מצטלם עם פח של חמוצים? זו ממלכתיות?זו הדמות שאמורה לאחד את העם?"

תקרא לשני הרוטווילרים שלך, לביטן ואמסלם

"אדוני ראש הממשלה. אני ראיתי שהודעת שאתה מתנגד שיהיו חוקים פרסונאליים שיצילו אותך מהחקירות ושאתה נגד ההתקפות על המפכ"ל. אדוני ראש הממשלה, אתה יכול לעצור את זה. תקרא לשני הרוטווילרים שלך, ביטן ואמסלם שיעצרו את זה ויפסיקו את ההתקפות על המשטרה. אתה יכול לעצור את זה, אבל לא תעשה את זה."

ראש הממשלה לא נותן גיבוי לצה"ל ולשב"כ

לדבריו" נתניהו שאני זוכר לא היה מתנהג ככה והוא לא היה מגיע למצב שהקרובים שלו מעורבים בפרשת הצוללות ובפרשת בזק. לא היה מצב שח"כים יושבים לידך ותוקפים משפחות שכולות ולא עפים מהליכוד. מה קרה לך שאתה לא נותן גיבוי למינויים שלך, למפכ"ל, למבקר המדינה, ליועמ"ש. אלה השמאלנים? אלה האנשים שתוקפים אותך? זה האנשים?

לפיד טעם כי הוא מכיר את ראש הממשלה יותר מ-20 שנה. "הוא לא היה ככה. הייתה ממלכתיות. נתניהו לפני שלוש שנים היה מצטלם עם פח של חמוצים? זה ממלכתיות? זה הדמות שאמורה לאחד את העם? אנחנו צריכים ראש ממשלה שעוסק באמת בפיוס רק אין לנו יותר את ראש הממשלה הזה".

לפיד תקף גם את ח"כ קיש במליאה שהגן מוקדם יותר על נתניהו, והשיב לו: "אתה היית טייס בחיל האוויר, ראש הממשלה שלא שנותן גיבוי לצה"ל, היה כזה דבר בתולדות המדינה? ראש ממשלה שלא נותן גיבוי לשב"כ, יושבים ח"כים מהליכוד וקוראים לשב"כ הזויים וראש הממשלה שותק. קראו להם הזויים וראש הממשלה שותק. וההתקפה על בית המשפט העליון וראש הממשלה שותק. יהדות ארה"ב בהתרסקות. זה התחום שלך".

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

תגובה 1
הצג את כל התגובות