מפתיע: כמה עולה לאפל לייצר אייפון X?

בימים האחרונים הושק רשמית האייפון היקר ביותר של אפל, האם הוא שווה את המחיר המופרז? השבוע נחשף המחיר המלא של כל החלקים שהשאיר את מעריצי אפל פעורי פה

פירקו את האייפון X וגילו כמה עולה באמת לייצר אותו
  (צילום מתוך יוטיוב)

כחלק מחגיגות העשור של אפל, להשקת מכשיר האייפון הראשון- הושק מכשיר האייפון X, שבין היתר מוגדר גם כאייפון היקר ביותר. מחירו נע בין 4,899 שקלים לדגם הזול (עם 64 גיגה) ל5,599 שקלים לדגם היקר יותר (עם 256 גיגה לאחסון). על אף המחיר היקר אייפון העשור, כבר הצליח לשבור שיאים במכירות בעולם. לפי הערכה מדובר בכ-3 מיליון אייפונים, שנמכרו בימים האחרונים מאז ההשקה הרשמית.

האייפון החדש מצויד בלא מעט שדרוגים שווים במיוחד, החל מזיהוי פנים מתקדם, 2 סוללות ועד למסך ענק שמתפרס על כל פני המכשיר. אך מבדיקה שנערכה מסתבר שעל אף ההשקעה והחלקים היקרים עדין יש פער עצום במחיר שאפל דורשת על מכשיר העשור שלה.

על פי הדיווחים, החלק היקר ביותר במכשיר העשור הוא כצפוי מסך ה-OLED שעלותו לאפל היא כ-65.50 דולרים, בעוד ציפוי המסגרת המתכתית עולה כ-36 דולרים. עלות כל החלקים יחד הקיימים באייפון X, לא עולים יותר מ-357.50 דולרים ליחידה! כלומר אפל מצליחה להרוויח כ-699 דולר על כל אייפון בגרסה הזולה ביותר-פער של 64 אחוזים למחיר המוצע.

חשוב להדגיש כי מחיר החלקים שצוין, לא כולל בתוכו את ההובלה, ההרכבה, האריזה, שיווק וכל יתר השלבים עד למצב מגומר למכירה. כך שיש סיכוי שמדובר בתוספת של עוד כמה עשרות דולרים לאפל. אך על אף הכול אין ספק שהיא עדין עושה רווח נאה במיוחד, של כמה מאות דולרים לפחות על כל אייפון.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות