עמר בר-לב: חיילים שנוסעים לברך 'הגומל' בכותל זו הדתה

חבר הכנסת עמר בר- לב, טוען כי תופעת החיילים שעולים לכותל ומברכים 'הגומל' היא תוצאה של ההדתה בצבא. "התברר לי שאחרי 'צוק איתן' אחד מגדודי גולני שנע מהדרום עשה סטייה קטנה בדרך וקפץ לכותל וכל הגדוד בירך את ברכת הגומל. זאת הדתה על חשבוננו"

"חיילים שנוסעים לברך 'הגומל' בכותל זו הדתה"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

חבר הכנסת עמר בר- לב, טוען כי תופעת החיילים שעולים לכותל ומברכים 'הגומל' היא תוצאה של ההדתה בצבא.

בדברים שנשא בהפגנה ברמת השרון, והובאו באתר וואלה, טען ברלב כי "התברר לי שאחרי 'צוק איתן' אחד מגדודי גולני שנע מהדרום עשה סטייה קטנה בדרך וקפץ לכותל וכל הגדוד בירך את ברכת הגומל. זאת הדתה על חשבוננו". בר-לב טען בין היתר כי הגדוד נסע לכותל "על חשבון תשלומי המסים שאנחנו משלמים".

בר-לב הוסיף כי אחת הדוגמאות להדתה היא "שמשרד החינוך שבראשו עומד נפתלי בנט הוציא חוזר לבתי ספר חילונים על רצח רבין שם מצוין שרבין נרצח על רקע מתחים פוליטיים בחברה הישראלית", והתעלם מכך "שרבנים הוציאו דין רודף כנגד רבין" והעובדה ש"הרוצח הנתעב היה חובש כיפה וקשור לסקטור מסוים". לדבריו, "יש כאן ניסיון נוסף לשכתוב ההיסטוריה".

בר-לב כינה את ההדתה "לאומנית" וטען שהיא "קשורה למפלגה מאד קטנה שלדעתי היום מובילה את המדינה, שהיא הבית היהודי, ואליה מצורף חלק גדול מחברי הכנסת מהליכוד".

חבר הכנסת בר-לב מסר בתגובה כי "אני לא נגד ברכת הגומל או הגעה מאורגנת לכותל. להפך, ילדיי ואני נשבענו אמונים בכותל עם גיוסנו. אבל כאשר יש הוראה המחייבת, אם לא לומר כופה, על גדוד שלם לבצע אקט דתי, זו הדתה. עם זאת, ראוי לציין שהרמטכ"ל הנוכחי עושה מאמצים עליונים לצמצום ההדתה בצה"ל, בעוד בחברה הישראלית תהליך ההדתה הלאומנית מתגבר".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות