המועמד התגלה כסרבן גט, הרב לאו פסל את מועמדותו

הרב לאו לא הסתפק רק בפסילת המועמד והורה לגבש טופס בקשה, שבו מועמדים למבחן כושר לדיינות יחויבו להצהיר כי אין להם עבר פלילי וכי לא עיגנו את נשותיהם

המועמד התגלה כסרבן גט, הרב לאו פסל את מועמדותו
  החלטה חסרת תקדים. הרב דוד לאו (צילום: Shlomi Cohen/Flash90)

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פסל סרבן גט שביקש להיות מועמד לתפקיד דיין או רב עיר, כך דווח ב'הארץ'.

על פי הדיווח, הרב לאו לא הסתפק רק בפסילת המועמד והורה לגבש טופס בקשה, שבו מועמדים למבחן כושר לדיינות יחויבו להצהיר כי אין להם עבר פלילי וכי לא עיגנו את נשותיהם. ראוי לציין כי מדובר בהחלטה תקדימית של הרב הראשי לישראל, כיוון שעד כה נהגה מועצת הרבנות הראשית לאשר את רשימות המועמדים ללא בחינה מעמיקה ומבלי לדעת דבר על עברם.

המקרה אירע במהלך ישיבת מועצת הרבנות הראשית שהתקיימה לפני כחודש, בה הובאו לאישורם של חברי המועצה שמותיהם של מועמדים שניגשו למבחן כושר לדיינות. במהלך הישיבה זיהה הרב לאו במקרה את שמו של אחד המועמדים, שעיגן את אשתו במשך שנים. הרב הראשי סירב לאשר את שמו של המועמד והוא הוסר מהרשימה. החלטתו של הרב לאו הועברה לבחינת המחלקה המשפטית של הרבנות, שאמורה להחליט האם ניתן למנוע מתן כושר לדיינות על בסיס עיגון אשה.

גורם ברבנות הראשית אמר ל"הארץ" כי "הרב לאו לא מסכים מבחינה מוסרית שהרבנות תעניק כושר רב עיר או דיינות למי שנגוע בפלילים או בעגינות וביקש מהלשכה המשפטית לגבות את זה".

דובר הרב לאו מסר בתגובה: "הרב הראשי ימשיך לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי להוקיע את תופעת סרבנות הגט".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות