הרב שלמה אבינר: "המפגינים שחוסמים כבישים מסכנים חיי אדם"

בעקבות חסימות הכבישים בשבועות האחרונים, נשאל הרב שלמה אבינר האם זהו מהלך מותר הלכתית והשיב בדיוק כפי שהשיב על חסימות כבישים כשנשאל בזמן פינוי ישובים

חמש סיבות שבגללן אסור לחסום כבישים
  (צילום מסך מתוך כיכר השבת)

בעקבות חסימות הכבישים בשבועות האחרונים, נשאל הרב שלמה אבינר האם זהו מהלך מותר הלכתית והשיב בדיוק כפי שהשיב על חסימות כבישים כשנשאל בזמן פינוי ישובים.

בזמן פינוי ישובים, נשאל הרב שלמה אבינר פעמים רבות על חסימת כבישים ככלי הפגנה. הוא תמיד ענה שלא צריך לחסום כבישים משום כמה נימוקים, שכל אחד מהם מספיק:

א. הכל צריך להיעשות באופן חוקי.

ב. למה שהמפגין יפריע לאדם שלא עשה כלום?! ובמיוחד בדרך לעבודה או בחזרה מהעבודה. המפגין סתם מצער בני אדם. מסכנים אותם האנשים. אף על פי שיש הטוענים שזה מאבק לגיטימי וכולם חוסמים כבישים, זה לא משכנע.

ג. אולי ברכב יש רופא בדרך להציל חיים או אדם בדרך לבית החולים. המפגין מסכן חיים ממש. הוא גם מסתכן כי הוא עלול להידרס, ואין היתר להסתכן לשם הפגנה.

ד. השוטרים צריכים לטפל במפגינים במקום לטפל בפושעים.

ה. בכוח, שום דבר לא הולך במדינה הזאת, חוץ מדברים זוטרים של מה בכך. אם דעת הקהל היא נגד, לא יעזור שיבואו חמשת אלפים איש להפגין. אם המשטרה רוצה לפנות אותך, אז זה מזכיר את בית הכנסת של גוש קטיף ,שחמישה שוטרות היו מוציאות בת , אחת אחרי השניה, אך אם רצתה, יכלה לפזר קצת גז מדמיע ואז כולן היו יוצאות בן רגע. אבל בסך הכל השוטרים נוהגים בעדינות.

בסיכום: אין לצער אנשים, אין להכניס שוטרים במצב שצריכים לטפל ביהודים בכח. רבנו הרב צבי יהודה כבר הגדיר את תנאי המאבקים הציבוריים: בלי הרמת ידיים, בלי עלבון ובלי שנאה (לנתיבות ישראל א במאמר "את אחי אנוכי מבקש").

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות