'היינו לבושים צנוע':משפחה הותקפה במאה שערים. צפו

משפחת דתית שערכה סיור באזור שכונת מאה שערים זכתה ללא כל פרובוקציה למתקפה של ביצים, מים, קמח וקריאות גנאי מתושבי השכונה הקיצוניים

(צילום: באדיבות ערוץ 20)

משפחת דתית שערכה אתמול (ראשון) סיור באזור שכונת מאה שערים זכתה ללא כל פרובוקציה למתקפה של ביצים, מים, קמח וקריאות גנאי מתושבי השכונה הקיצוניים.

העיתונאי אהוד אמיתון שערך ביקור עם משפחתו בשכונה סיפר ל'ערוץ 20' על החוויה המטרידה: "ביקרנו קבוצה של כעשרים איש כולם בבגדים צנועים, חובשי כיפות וכיסוי ראש, הלכנו בנפרד כאשר קבוצת הגברים מקדימה והנשים מאחורה". לאחר מכן, הוא מספר: "ברחוב עין יעקב, סגרו עלינו מקדימה ומאחורה בקריאות נאצה וקללות, מה מאוד הגיעו יריקות, בקבוקי מים, קמח וביצים מהחלונות, ושקיות זבל. גם אבן נזרקה אלינו מהצד".

"חלק מאיתנו נפגעו וחלק לא, בעיקר מהמים". "כולנו התקפלנו מהר, ברחנו על מנת למנוע חיכוך נוסף ולמנוע פרובוקציה נוספת, היינו עם תינוקות בעגלה ועם ילדים קטנים על הידיים, ופשוט ברחנו".

"הגענו למקום כדי לקיים סיור משפחתי בעקבות סבא, שהוא בין ראשוני השכונה. המורשת של סבא קיימת בשכונה והתושב שכיום גר בביתו אירחו אותנו בשמחה בבית שלו ובסוכה שלו. בית הכנסת של סבא היה פתוח בשבילנו".

"אבל במעבר בין הרחובות", הוא מתאר, "כשרואים את כל השלטים הקוראים נגד החרד"קים ונגד חיילי צה"ל, ישנם גם דגלי פלסטין ופשקווילים שקוראים למרי נגד מדינת ישראל הריבונית".

"לא דברנו על זה ברחוב ולא עשינו שום פרובוקציה, היינו צנועים לפי ההגבלים הכי מחמירים שיש ואנחנו שומרי הלכה ומצוות בעצמנו, לא זאת התורה שסבא שהיה מראשוני השכונה למד". "לא נזקקנו לחילוץ מהמשטרה, שאם הייתה מגיעה בטח הייתה משלהבת את העניינים יותר". הוסיף אמיתון.

עפרה, בת למשפחה דתית נוספת שביקרה בשכונה באותו היום וזכתה גם היא למתקפה סיפרה: "זה היה מפחיד. תוך שניות יוצאים המונים מכל הכיוונים. אלו היו ילדים ונוער, עמדו שם גם מבוגרים אבל הם לא עשו כלום"."פתאום זרקה עלינו אישה מלמעלה ביצה, זרקו עלינו גם מים ונוזל עם צבע".

"זה כואב", היא אומרת, "היינו לבושים צנוע, אנחנו אנשים דתיים וגם הקפדנו יותר מכרגיל". "הייתה בחורה בצד שאמרה לי – זה לא כולם אנחנו לא חושבים שהם צודקים", הוסיפה עפרה, "וגם כמה ילדות שאמרו לנו 'אנחנו לא יכולות לעשות כלום'".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות