הרב יעקב שפירא: 'אבי לא מחל עד יומו האחרון על הקמת 'הר המור'"

ראש ישיבת 'מרכז הרב', הרב יעקב שפירא, מספר על תחושותיו של אביו, הרב אברהם שפירא זצ"ל, לאחר הפיצול הגדול והקמת ישיבת 'הר המור': "הוא הקפיד עליהם מאוד"

"אבא לא מחל עד יומו האחרון על הקמת הר המור"
  (צילום: שלומי כהן/פלאש90)

קצת יותר מעשרים שנה מאז הפילוג הגדול ביותר שידעה הציונות הדתית מעודה- עזיבתו של הרב צבי טאו את ישיבת מרכז הרב והקמת ישיבת 'הר המור'- הרב יעקב שפירא, בנו של ראש ישיבת מרכז לשעבר הרב אברהם שפירא זצ"ל, מגלה עד כמה הפיצול השפיע על אביו.

בראיון חג שהעניק לעיתון 'שביעי', מתבטא הרב שפירא בצורה קשה ואומר כי עד יומו האחרון אביו לא מחל על הפיצול. "יש כלל בש"ס", הוא אומר; "'הפה שאסר הוא הפה שהתיר'. אבי לא הרבה לדבר על זה, אבל אסור להסתיר את האמת. אני לא יכול לשקר אבל אבי הקפיד מאוד עליהם ולא מחל להם עד סוף ימיו, ורצה שידעו שהתורה היא לא הפקר".

הרב שפירא, שניכר מדבריו הזהירים שאינו מעוניין לעורר מחלוקת יותר מזו הקיימת, ספר ברמז: "פעם שאלו אותו, מה שאתה מתבייש לשאול. הוא ענה בעל פה, ואגב גם במכתבים שאנחנו עומדים לפרסם, שיש הלכה לפיה אדם שפגע וביזה את השני צריך להתנצל על מה שהוא עשה. ואם כך יהיה אז 'ושב ורפא לו". לאחר מכן סיכם הרב שפירא את עמדת אביו ואמר: "אבי ניסה בכל דרך למנוע את המחלוקת, וכל חייו נמנע ממחלוקת בכל מקום, תמיד היה מהראשונים שיזמו אחדות, אך יותר מזה איני רוצה להרחיב את הדיבור"

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

52 תגובות
הצג את כל התגובות