"התורה ציוותה גם על מה שיוצא מהפה"

ראש ישיבת 'אורות שאול' ברעננה, הרב יובל שרלו, מראשי ארגון 'רבני צהר', מותח בקורת על הרב שמואל אליהו בעקבות דברים שאמר האחרון נגד ארגון הכשרות האלטרנטיבי 'השגחה פרטית'

"התורה ציוותה גם על מה שיוצא מהפה"
  הרב יובל שרלו (ישיבת ההסדר אורות שאול)

ראש ישיבת 'אורות שאול' ברעננה, הרב יובל שרלו, מראשי ארגון 'רבני צהר', מותח בקורת מרומזת על הרב שמואל אליהו בעקבות דברים שאמר האחרון נגד ארגון הכשרות האלטרנטיבי 'השגחה פרטית'.

כזכור, אמש (שני) במסגרת שיעורו השבועי תקף הרב אליהו, רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, את ארגונו של הרב אהרון ליבוביץ' ואמר כי אי אפשר לסמוך עליו.

בחשבון הטוויטר שלו, אותו פתח הרב שרלו לא מכבר, הוא כתב: "התורה ציוותה אותנו גם על מה שנכנס לפה, אבל עוד יותר – על מה שיוצא מהפה. ההלכה אוסרת דברי בלע משמיצים".

כשנשאל על ידי אחד הגולשים האם הוא מנזה לטעון שהרב אליהו המציא סיפור שלא קיים, השיב הרב שרלו: "אני טוען שככה לא מדברים על רבנים אחרים. אני טוען שככה לא יוצאים נגד גוף. אני טוען שהשגחה פרטית מכחישה לחלוטין".

נציין כי הרב שרלו הוא כאמור חבר בארגון רבני צהר העמל בימים אלה על פתיחת מערך כשרות משלו וכבר אתמול פורסם ב'סרוגים' על המוצר הראשון-  ארבעת המינים- לו העניק הארגון את כשרותו.

כאמור, במסגרת שיעורו השבועי אמר אמש הרב אליהו לנוכחים: "יצאה כשרות חדשה, מה שנקרא 'השגחה פרטית', כן? בעל הבית הוא זה שמשגיח על העסק שלו. אז אני רוצה לומר לאנשים מאוד מאוד להיזהר מהדבר הזה".

"לכן אם אדם רואה מודעה כזו, שלא יתפתה. אסור לסמוך על הכשרות הזאת, אין לה שום ערך. לא פלא שהרפורמים תומכים בדבר הזה של הכשרות הפרטית שכל אחד משגיח של עצמו. זה כמו לתת לחתול לשמור על החלב. בסוף לא יהיה לך לא חתול ולא חלב".

שקר והוצאת דיבה

מארגון 'השגחה פרטית נמסר' ל'סרוגים': "לא היו הדברים מעולם, וכשרואים את הרב שמואל אליהו עומד מול מיקרופון ובאופן ישיר ובוטה בוחר שלא לדבר אמת, מבינים בדיוק איך ולמה מערך הכשרות של הרבנות הראשית הגיע לשפל בו הוא נמצא. עונשו של בדאי, שאפילו יאמר בעתיד דברי אמת – אין מקשיבים לו".

"זה עצוב. ככה מאבדים ברבנות את אמון הציבור, וככה מורידים את קרנה של תורה.
דברי הרב אליהו הם לשון הרע והוצאת דיבה, ומהווים ביטוי מובהק להיסטריה שאחזה ברבנות הראשית – שם כבר מבינים שעידן המונופול שלהם על הכשרות מגיע אל סופו. ׳השגחה פרטית׳ תפעל בכל האמצעים כדי להגן על שמה הטוב, ואם תידרש לכך – לא תהסס גם לפנות לערכאות משפטיות".

בזמן שאלו שדרדרו את רמת הכשרות בישראל מתמקדים בשימור מוקדי הכח בידיהם, ׳השגחה פרטית׳ תמשיך לקדם בשורה של כשרות הלכתית, איכותית ומקצועית – נקייה מאינטרסים זרים ומוזרים, נקייה משקרים, ולטובת הציבור כולו".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות