הרב יעקב אריאל: "הרב סתיו מסכן את הכל"

הרב יעקב אריאל מותח בקורת חריפה על ארגון רבני 'צהר' ועל העומד בראשו, הרב דוד סתיו, ומסביר את פרישתו מנשיאות הארגון: "רבני צהר סטו מן הדרך המקורית שלהם"

הרב יעקב אריאל: "הרב סתיו מסכן את הכל"
  הרב אריאל (יח"צ)

רבה של העיר רמת גן לשעבר, הרב יעקב אריאל, מותח בקורת חריפה על ארגון רבני 'צהר' ועל העומד בראשו, הרב דוד סתיו, בעקבות התנהלותו של האחרון בנושא הכשרות ואומר כי התנהלותו מסכן את כל נושא הכשרות ועלולה לפתוח פתח ל"נחשים", כהגדרתו.

בראיון שהעניק בסוף השבוע האחרון ל'מקור ראשון', התבקש הרב אריאל להתייחס לכך שבעקבות פסיקת בג"צ בנושא הכשרות הרב סתיו הצהיר כי כעת ארגונו יאיץ את המהלכים להקמת ארגון כשרות משלו. כשנשאל אולי במהלכים כאלה טמון הפתרון לבעיית הכשרות בישראל אמר הרב אריאל: "כואב לי על כך ש'צהר' עושים דבר כזה, כי זה יכול לפתוח פתח לאנשים אחרים", הרב אריאל הוסיף כי "יכול להיות שהרב סתיו בסדר, אבל הוא פורץ גדר וייכנסו בעקבותיו נחשים. זו פרצה חמורה ומסוכנת מאוד, ואסור להסכים לה. הרב סתיו מסכן את הכול".

כשנשאל על התנגשויות שהיו בינו לבין הרב סתיו במהלך השנים ואף על פרישתו מנשיאות ארגון 'צהר' הבהיר הרב אריאל כי "אין שום סכסוך ואין לי שום בעיה עם הרב סתיו".

הרב אריאל התייחס לפעילותו של הארגון ואמר כי "אנשי 'צהר' סטו מהדרך המקורית שלהם, מכיוון שבתחילה דובר על מיזם חתונות בלבד. בשנים האחרונות 'צהר' מתחרה ברבנות הראשית, ולא לשם כך הוא נוצר. יחד עם זאת אין לי שום דבר אישי נגד הרב סתיו".

רבני צהר והרב דוד סתיו סירבו להגיב לידיעה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות