29,000 ש"ח לחצי משרה: אלה המשכורות בתאגיד

נתונים שפורסמו באתר 'מידה' מעלים כי עובדי תאגיד השידור הציבורי 'כאן', נהנים ממשכורות גבוהות במיוחד, כאשר חלק ניכר מהם משתכרים עשרות אלפי שקלים בחודש, לעיתים אפילו עבור חצי משרה

29,000 ש"ח לחצי משרה: אלה המשכורות בתאגיד
  (צילום: יח"צ גלי ישראל)

נתונים שפורסמו היום (ראשון) באתר 'מידה' מעלים כי עובדי תאגיד השידור הציבורי 'כאן', נהנים ממשכורות גבוהות במיוחד, כאשר חלק ניכר מהם משתכרים עשרות אלפי שקלים בחודש, לעיתים אפילו עבור חצי משרה.

על פי הדיווח, משתכרת השכר הגבוה ביותר, היא מגישת מהדורת החדשות המרכזית, גאולה אבן- סער, רעייתו של שר החינוך והפנים לשעבר, גדעון סער, ששכרה מגיע לכ- 40,000 שקלים ברוטו בחודש.

שלושה נוספים שמשתכרים עשרות אלפי שקלים בחודש הם קרן נויבך (35 אלף שקל ברוטו בחודש) שאול אמסטרדמסקי (35,000 שקל ברוטו בחודש) ודורון צברי (25 אלף שקל בחודש).

נתון נוסף עליו התעכבו באתר 'מידה' הוא שכרו של העיתונאי קלמן ליבסקינד שעומד על 25 אלף שקל ברוטו. על פי הדיווח, ליבסקינד מרוויח פחות מהארבעה הקודמים מכיוון שהוא מועסק ב-56% אחוזי משרה בלבד.

לצורך השוואה, באתר 'מידה' חשפו גם את שכרו של הפרטנר של ליבסקינד לתכנית, אסף ליברמן, שעבור 100% משרה משתכר 29,000 שקלים ברוטו בחודש.

מתאגיד השידור הציבורי 'כאן' נמסר ל'מידה' כי "מקור הפרסומים על המשכורות ב-'כאן' איננו ברור ובטח שאיננו מדוייק. יתרה מכך, כשני שליש מהנתונים שפורסמו בכתבה אינם נכונים ומוטים כלפי מעלה בצורה משמעותית".

עוד נטען בתגובת התאגיד כי "ממוצע השכר ב-כאן עומד על כ-14,000 שקלים לעומת כ 20,000 שקלים בעבר ברשות השידור. מסגרות השכר כולן נקבעו בתאום עם משרד האוצר, כך שחגיגות השכר שהיו נהוגות בעבר בשידור הציבורי הסתיימו. תקציב כאן נמוך באופן משמעותי מהתקציב שהיה ברשות השידור ורובו מופנה לתוכן ולא לשכר".

"כיום ישנם עובדים בודדים המוגדרים טאלנטים ומפאת הגנה על פרטיות העובדים, על פי חוק, לא נתייחס לגופו של עובד", לשון התגובה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות