הרב שמואל אליהו: "אם גואטה יעמוד במילתו זו תהיה כפרה על חילול ה'"

רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו, הביע שביעות רצון מהתפטרותו של חבר הכנסת יגאל גואטה, אך הביע ספק מסויים כי גואטה אכן יעמוד במילתו וילך עם זה עד הסוף

הרב אליהו מרוצה: "כפרה על חילול ה' שנעשה"
  (צילום: פלאש90)

רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו, הביע שביעות רצון מהתפטרותו של חבר הכנסת יגאל גואטה, אך הביע ספק מסויים כי גואטה אכן יעמוד במילתו וילך עם זה עד הסוף.

כזכור, הבוקר (רביעי) הודיע גואטה כי בכוונתו לפרוש מהכנסת בעקבות הראיון שהעניק לגל"צ בו סיפר על חתונה להט"בית של אחד מבני משפחתו בה השתתף. מאז הראיון היה גואטה נתון ללחצים להגיש את התפטרותו, לחצים אשר גובו במכתב ממספר רבנים בכירים בעולם התורה הספרדי.

בשיחה עם תלמידים, שתוכנה פורסם ב- 360, אמר הרב אליהו כי "אם ח"כ גואטה יעמוד במילתו ויתפטר בלי להתפתל, זו תהיה כפרה על חילול ה' שעשה כשהלך לחתונה של שני גברים". עם זאת הרב אליהו הוסיף כי על גואטה להסביר מדוע עשה טעות כשהלך לחתונה הלהט"בית.

כזכור, הבוקר, שבוע אחרי הראיון בו סיפר ח"כ יגאל גואטה מש"ס כי הוא השתתף בחתונה של זוג הומואים, הוא הודיע על התפטרותו מהכנסת.

בהודעה שיצאה מדוברות ש"ס נכתב :"ח״כ יגאל גואטה הודיע הבוקר ליו״ר תנועת ש״ס, השר אריה דרעי, על התפטרותו מהכנסת. גואטה כתב לשר דרעי כי הוא מודה לו על האמון שאיפשר את צירופו לסיעת ש״ס בכנסת אולם החליט להתפטר מהכנסת. גואטה אמר לשר דרעי כי הוא מאמין בהנהגתו וימשיך לפעול למענו ולמען תנועת ש״ס ככל שיידרש".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות