הרבנות תשלול את התואר רב מיונה מצגר?

היועמ"ש של הרבנות הראשית לישראל, שיגר מכתב לעורך דינו של יונה מצגר, לפיו בכוונתו לשלול ממנו את התואר רב בעקבות הרשעתו בפלילים

הרבנות תשלול את התואר רב מיונה מצגר?
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הרבנות הראשית לישראל הודיעה לעורך דינו של הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, כי בכוונתה לשלול ממנו את התואר "רב", נוכח הרשעתו בשוחד, מרמה והעלמת מס וריצוי עונש המאסר בגין עבירות אלו, כך דווח בחדשות 2. נזכיר כי מצגר הודה במעשיו במסגרת עסקת טיעון והוא החל לרצות שלוש שנות מאסר וחצי בכלא מעשיהו לפני כשלושה חודשים.

על פי המכתב ששלח היועמ"ש של הרבנות, עו"ד הראל גולדברג, לרב מצגר ניתנו 21 ימים להשיב לשימוע בכתב באשר לכוונה לשלילת התואר. "הרבנות הראשית שוקלת את ביטול תעודת הכשירות שניתנו לו לכהונת רב שכונה, רב מושב ורב עיר ואת ביטול האישור שניתן לו לעריכת חופות וקידושין מטעם הרבנות הראשית", נכתב.

התקדים להליך הזה של שלילת תואר רב התרחש בשנת 2013 לגבי רב מושב בשם יהודה רוזיליו, שגנב ספרי תורה. האירוניה היא, שמי שהוביל את ההליך הזה היה לא אחר מאשר הרב הראשי יונה מצגר שהתבטא כך: "רב שסרח איננו עובר רק על איסור הלכתי, מוסרי או ערכי אלא הדבר עלול לסכן את המשך כהונתו או מעמדו כרב בישראל".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות