דרעי אינו יודע מימינו ומשמאלו לא בתורה ולא בהלכה

יו"ר ארגון רבני 'צהר' ורבה של העיר שהם, הרב דוד סתיו, מגיב לדבריו הקשים שהטיח אריה דרעי בציונות הדתית: "דרעי הוא עסקן שהורשע בפלילים שמעיז להטיל דופי בציבורים שלמים"

דרעי אינו יודע מימינו ומשמאלו לא בתורה ולא בהלכה
  (צילום: פלאש90)

יו"ר ארגון רבני צהר ורבה של העיר שהם, הרב דוד סתיו, התייחס הבוקר (שלישי) למתקפה של אריה דרעי על הציונות הדתית ועל רבני צהר, ואמר כי מדובר בדברים של עסקן שהורשע בפלילים.

בראיון ל'כאן ב" אמר הרב סתיו: "דרעי הוא עסקן שהורשע בפלילים שמעיז להטיל דופי בציבורים שלמים, ובארגון של מאות רבנים שערך ועורך מאות אלפי חופות שערך ובעזרת ה' גם ימשיך לערוך". הרב סתיו שיגר עקיצה ואמר כי "לא לשם כך התכנסנו כאן כדי להגיב לדברים של פושעים מורשעים".


האזינו לראיון של הרב סתיו ל'כאן ב'

בהתייחסו לגופן של האשמות על חוק הגיור אמר הרב סתיו: "ארגון רבני צהר נאבק בחוק הגיור שתחילתו וסופו היו מעשה הונאה של אותו עסקן (אריה דרעי; ג"ע). כולנו נגד כניסה של מסתננים לעם היהודי. הלך מי שהלך ורימה את שרי הממשלה ואמר להם שהוא מגיש הצעת חוק שנועדה למנוע את האפשרות הזאת שכולנו שותפים שלה. כולנו לא רוצים שמישהו יגייר את העבדים הזרים האלה בטענות רמיה כאלה ואחרות. וזה לא מה שהחוק מדבר עליו".

הרב סתיו התייחס גם לדבריו של דרעי לפיהם רבני הציונות הדתית הם "ליברלים" ושחלק מהציבור שלהם עומד על גבול הרפורמה: "זו בורות שאדם שאינו יודע מה מימינו מה משמאלו, לא בתורה, לא בהלכה וגם לא ברפורמה". הרב סתיו תהה: "תאר לך שהייתי לוקח פסיקות נועזות של הרב עובדיה יוסף מכל מיני תחומים. גם בגיור, גם בעגונות וגם בתחומים אחרים ולא כולם אהבו את זה. יעלה על הדעת שנקרא לו רפורמי? אותו דבר עשה אותו עסקן הלך ואמר הם רפורמים. איפה שמענו כזה דבר?".

בסוף דבריו אמר הרב סתיו בנוגע לשיטת הפסיקה שלו ושל רבנים אחרים כי "רבני הציונות הדתית הולכים בדרכו של הרב עובדיה יוסף יותר ממה שאלה שמתיימרים ללכת בדרכו הולכים".

(צילום: באדיבות חדשות 2)

כאמור, אמש נחשפו בחדשות 2 דבריו של דרעי בכנס סגור בהם השתלח ברבני הציונות הדתית וטוען כי חלק מהציבור הסרוג המתגורר באיזור המרכז נמצא על גבול הרפורמה.

"גם כיפות סרוגות היום, בקהילות גדולות מאוד, בעיקר במרכז הארץ, הם כבר על גבול הרפורמה", אמר דרעי.

דרעי המשיך לתקוף את הציונות הדתית ואמר כי "מי שיודע איך מתנהלים שם בתי הכנסת וסדרי התפילה, ממש שינויים גדולים מאוד. נכון -זה עם כיפות יותר וישראלי יותר אבל זה על גבול הרפורמה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

16 תגובות
הצג את כל התגובות