הרב יוני רוזנצוויג: "האם הרב רבינוביץ' צריך להוכיח את עצמו לרב יוסף?"

הרב יוני רוזנצוויג, ראש ישיבת 'שבות ישראל' לשעבר, מתייחס לדבריו של הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, לפיהם רבני הציונות הדתית לא הגיעו לגדולי התורה שבציבור החרדי

"האם הרב רבינוביץ' צריך להוכיח את עצמו לרב יוסף?"
  (צילום: ערוץ היוטיוב של ישיבת שבות ישראל)

הרב יוני רוזנצוויג, ראש ישיבת 'שבות ישראל' לשעבר, מתייחס לדבריו של הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, לפיהם רבני הציונות הדתית לא הגיעו לגדולי התורה שבציבור החרדי.

בפתח דבריו ציטט הרב רוזנצוויג את הרב יוסף וכתב: "הרב יצחק יוסף אמר בנוגע לעלייה להר הבית כי 'כל גדולי הרבנים כולם – אסרו, אז עם כל הכבוד לרבנים שלהם, יש להם רבנים, לא הגיעו לגדולי התורה האלה, מישהו מהם הגיע לגדולי תורה כמו הרב אוירבך, כמו הרב אלישיב, כמו מרן? יש להם תורה, אבל לא כמו מרן, לא כמו הרב אלישיב, לא כמו הרב אוירבך, לא כמו הרב אברמסקי, הרב משה פיינשטיין, הסטייפלער, הרב שך, גדולי עולם, כולם אסרו, הם באים באיזה עוז'".

לאחר שהביא את דברי הרב הראשי כתב הרב רוזנצוויג: "לעולם לא אבין מדוע יש צורך לרבנים להקטין גדולי תורה אחרים על מנת לטעון את הטיעון הלחלוטין לגיטימי שלהם", הרב רוזנצוויג מספר כי "מורי ורבי הרב רבינוביץ' (הרב נחום רבינוביץ'; ג"ע) מתיר את העלייה להר הבית – האם הוא צריך להוכיח את עצמו לרב יוסף?".

"וגם אשמח לדעת, כי אף פעם לא הבנתי", המשיך הרב רוזנצוויג: "איך מודדים גדלות בתורה? מספר שנות שימוש תלמידי חכמים? מספר שנות לימוד בישיבה? כמות המסכתות? כמות השו"תים המודפסים? חידושים בגמרא עיון? כמות התלמידים שאותו רב העמיד? מספר הסמיכות שנתן? או שאולי הטענה הניצחת: "פשוט יודעים. כשאתה נמצא בקרבת אדם כזה אתה פשוט יודע". כמובן – רק אם הרגשת כך אצל האדם הנכון. אם לא – הסיבה שהרגשת ככה היא ודאי כי פשוט אינך יודע להשוות, כי אתה לא מכיר את הדבר האמיתי".

"לי אין סרגל", הוא ממשיך וכותב כי "אני חושב שאני יודע לזהות אדם גדול, אבל אני לא יודע לשפוט מי גדול ממי. כולם חכמים, כולם נבונים, כולם זקנים, כולם יודעים את התורה. אבל על מורי ורבי הרב רבינוביץ' – אותו אני מכיר היטב – אני יכול לומר לכל מי שרק אוזנו כרויה לשמוע: יושב בינינו תלמיד חכם מהגדולים בדורנו, האומר את האמת ללא כחל ושרק אך מתרחק מן המחלוקת, עם שכל ישר מאין כמותו וידע עצום, ואפשר לסמוך על פסיקה שלו בעיניים עצומות".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

15 תגובות
הצג את כל התגובות